- Advertisement -

20’li Yaşlar İçin Cilt Bakımı ve Öneri Ürünler

Öne Çıkan Yazılar

20’li yaşlar herkesin en sevdiği ve keşke hep bu şekilde kalsam dediği evredir fakat her şey gibi yaşımız ve cildimiz de değişir. İşte bu değişimden dolayı 20’li yaşlar için cilt bakımı ve öneri ürünlerinden bahsetmeye karar verdik. “Cildimiz neden hep 20 yaşında kalmaz?” , “Bu değişim sürecinde neler yapılması gerekir?” sorularına cevap vereceğiz. Hazırsan başlayalım.

20’li Yaşlarda Cilt Nasıl Değişir?

Cilt 20’li yaş grubunun en başında pürüzsüz ve gergindir. Aktif kolajen üretimi sayesinde kırışıklar önlenir. Fazla mimik kullanımından kaynaklanan çizgiler de birkaç saat içinde toparlanarak cilt eski haline getirilir. Tek problem sivilcelerdir. Cilt aktif olduğundan dolayı sürekli sebum üretir bu da sivilceye ve siyah noktalara sebep olur. Sebumu kökten söken ürünler kullanılmadığı sürece herhangi bir sıkıntı olmayacaktır.

25 yaşına girdikten sonra cildimizde bir takım değişimler başlar. Üzülerek söylüyoruz ki 25 yaşından sonra yaşlanmaya başlıyoruz. Kolajen sentezinin üretimi azalmaya başlar bu da özellikle göz çevremizde ince çizgilerin oluşmasına sebep olur.

Tüm bu oluşumlar çerçevesinde önlemler alınmalı fakat dikkat edilmesi gereken çok önemli bir nokta daha var. 30’lu yaşlarda cildimize neler olur? 20’li yaşlardaysan sadece o yaştaki problemlerine göre hareket etmeniz çok da kalıcı çözümler sağlamayacaktır. Bir sonraki evreyi de göz önüne alarak önleyici bakım yaparak problemleri ciddi oranda azaltabilirsin. Fakat “YAŞINA UYGUN BAKIM ÜRÜNLERİ KULLANMALISIN.” Yaşından büyük bakım ürünleri kullanman başına dert açacaktır.

Peki 30’lu yaşlarımızda neler olur? Cilt kırışıklarınız karşı tarafın dikkatine gerek duymayacak şekilde belirginleşir. Özellikle de göz çevresi, kaş ortasıyla beraber alın ve dudak kenarlarında belirgin hatlar meydana gelir. Cilt ölü derileri dökme özelliğini yitirmeye başlar ve kolajen üretimi yavaşlamaya devam eder. Bunlar 30’lu yaşlarımızda meydana gelen problemlerimizin bir kısmıdır. 20’li yaşlardaki problemlerin devamı niteliğinde olduğu için onarıcı ve önleyici bakımlar problemleri büyük oranda ortadan kaldıracaktır.

20’li Yaşlar İçin Cilt Bakımı

20’li Yaşlar İçin Cilt Bakımı ve Ürün Önerileri

Demirbaşımız güneş kremleridir. Çünkü güneş ışınları cilt kırışıklıklarını ve lekelerini birebir tetikleyen yapıdır. Bundan dolayı güneş kremini çantandan çıkarmamalısın. Güneşle mücadelende La Roche Posay Anthelios Invisible Fluid SPF 50 Güneş Kremi elinden tutacaktır.  Tabi sadece kırışıklığın peşine gitmemelisin. Bu süreçte siyah nokta ve gözenek temizliğini de ihmal etmemelisin. Bu süreçte L’Oreal Paris Şeker Peeling Siyah Nokta Karşıtı Kivi Tohumu sana yardımcı olacaktır.

20’li Yaşlar İçin Göz Kremi

Yaşlanma belirtilerinin ilk olarak göz çevresinde başladığından bahsetmiştik bu yüzden özellikle bu bölgeye dikkat etmeli ve uygun bir bakım uygulamalısın. Bu süreçte sana L’Oreal Paris Nemlendirici Göz Kremi yardımcı olacaktır.

20’li Yaşlar İçin Cilt Serumu

Cilt serumu bir bakım rutininin olmazsa olmazlarından olduğu gibi bu yaş grubunun da vazgeçilmezidir. Onarıcı özelliğinden dolayı özellikle C vitamini serumlarını kullanmalısın. Bu kırışıklıkların için iyi bir uygulama olacaktır. Vichy Peptide C Ampulü senin için ideal bir seçim olacaktır.

20’li yaşlarının yaşlanarak sona erdiğine kimse inanmak istemez. Fakat doğru bir rutin ile yaşlanmana gerek kalmadığını artık biliyorsun. Yapman gereken tek şey rutinini oluşturmak ve arkadaşlarınla paylaşmak. 20’li yaşlar için cilt bakımı ve öneri ürünler yazımızı beğendiysen bizimle paylaşmayı unutma ?

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar