- Advertisement -

30’lu Yaşlar İçin Cilt Bakımı ve Öneri Ürünler

Öne Çıkan Yazılar

30’lu yaşlarda bir kadın her anlamda zirvesini yaşar hele bir de kusursuz cilde sahipsek dünyalar bizim olur. Peki her şey gibi bu günlerinde geçici olduğu 30’lu yaşlar için cilt bakımı nasıl olmalı? Cildimizde ne gibi değişimler meydana gelir ve bununla nasıl baş etmeliyiz? Senin için bunları cevaplandırdık. Hazırsan zirvede nasıl ışıldarız sorusunu cevaplandıralım.

30’lu Yaşlarda Cilt Nasıl Değişir?

Bu yaş grubunda her kadın oldukça yoğundur. Özellikle de çalışan kadınlar hayat temposundan dolayı oldukça yorulur ve bu yorgunluğu cildine yansır. Hele bir de çocuk varsa stresin cildimize vurmaması imkansızlaşıyor. Zaten vücudun kendisinde meydana gelen değişimlerin üzerine yaşam şartlarını da eklersek maalesef cildimiz için olumsuz sonuçlar doğuyor.

Bu yaşlarda 20’li yaşların sonlarına doğru başlayan ince çizgiler artık belirginleşmeye ve cildimizde yer etmeye başlar. Örneğin mimiklerinden dolayı oluşan çizgiler artık belirginleşmeye ve yüzünde yer etmeye başlar. Hatta bazı çizgilerin yer ettiğinden dolayı arasında makyaj kalıntıları ve kir biriktirmeye başlar. Kollajen liflerinin üretimi yavaşladığı gibi var olanlarda yıkıma uğrar. Bunun sonucunda da cildin gerginliğini kaybederek sarkmalar meydana gelir. Cildin ışıltısını kaybederek matlaşmaya başlar ve gözeneklerin gittikçe genişler. 

40’lı yaşlarda ise bu problemler etkilerini arttırarak devam edecektir. Liflerin yorgun düşerek etkisini yeterince gösterememeye başlayacaktır. Mat ve solgun bir cildi de beraberinde getirecektir. Yeterli bakımı yapmazsan maalesef 40’lı yaşlarında daha büyük problemler üst üste gelecek ve yaşlanman kaçınılmaz olacaktır.

30'lu Yaşlar İçin Cilt Bakımı

30’lu Yaşlar İçin Cilt Bakımı ve Öneri Ürünleri

Cilt lekeleriyle mücadelemize kaldığımız yerden devam ediyoruz ve güneş kremimiz çantamızda mı diye kontrol ediyoruz. Eğer yoksa veya yenilemenin zamanı geldi diye düşünüyorsan Procsın Güneş Kremi Koyu Leke Karşıtı Spf 50 sana rahatlıkla önerebiliriz. Gittikçe büyüyen gözeneklerin için Farmasi Dr. C. Tuna Aktif Karbon Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik sana oldukça yardımcı olacaktır.

30’lu Yaşlar İçin Cilt Serumu

Sıra geldi vazgeçilmezimiz olan cilt serumuna. Meydana gelen kırışıklık, sarkma ve cansız görünümün için Shiseido Bio-Performace Super Serum içini rahatlatacak dokunuşlar yapacaktır. 1 aylık bir süreç sonunda zaman geriye akarak seni 20’li yaşlarına kavuşmuş gibi hissettirecektir.

30’lu Yaşlar İçin Göz Kremi

20’li yaşlarda da dediğimiz gibi cilt ilk olarak göz çevresinden yaşlanmaya başlar. O incecik çizgiyi ilk göz çevrenizde fark edersiniz ve 30’larınızda bu artık belirginleşmeye ve kalıcı olmaya başlar. Bunun için Dermalogica Multivitamin Power Firm ile gülüşlerin çizgilerle örtülmeyecektir. Gündüz kullanım için SPF özelliği sayesinde oldukça başarılı bir kremdir.

 

Her yaşın güzelliği mücadelesi başkadır. Her kırışıklığın bir hikayesi vardır fakat cilt bakımı sadece güzellik için değil sağlığın ve dinç bir cilt için de önemlidir. Umarım 30’lu yaşlar için cilt bakımı yazımızı sevmiş ve çoktaaannn arkadaşlarına göndermek için elini paylaş butonuna götürmüşsündür. Deneyimlerini ve yorumlarını bizlerle paylaşmayı unutma ?

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar