- Advertisement -

40’lı Yaşlar İçin Cilt Bakımı ve Öneri Ürünler

Öne Çıkan Yazılar

Anneanne veya babaanne adayı olmuş olsan bile kirlerden arınmak senin en doğal hakkın. Torununun anneannesi değil de annesi gibi görünebilmen için 40’lı yaşlar için cilt bakımı tüyolarını derledik. İltifatlara ve arınmış bir cilde hazırsan başlayalım.

40’lı Yaşlarda Cilt Nasıl Değişir?

Öncelikle şunu yeniden belirtelim ki 40 yaşında 30 gibi görünmek biraz da şansa bağlıdır. Çünkü bazı genler yapıları gereği daha geç yaşlanırlar, cilt daha geç katabolizmaya girer veya etkileri daha geç yansır. Yani yaşını duyup da şaşırdığımız her insan cilt  bakımından dolayı genç görünmemektedir. Peki 40 yaşında olduğumuzu belli eden olaylar nelerdir? Öncelikle bedenimiz her anlamda katabolizma evresine geçiyor. Tabi her hücrenin yıkım aşamasına geçmesi kollajen lifleri de etkiliyor ve bu liflerin üretimi oldukça azalmaya uğruyor. Bu durum yanaklarında ve çenende çöküntüler olarak dışa vurur.

Vücuttaki bazı kaslarda çökmeler meydana gelmeye başladığından dolayı yüzünde de bu çökmelerden meydana gelecektir. Özellikle de yüzünün tek tarafına yatman bu çöküntülere mahal verecektir. Bu çöküntülerle beraber cildin nemini hızla kaybetmeye başlayacaktır. Bunun sonucunda kuruyan, çatlayan ve mat bir cilt elde edeceksin.

Cilt bakımını ihmal edersen 50’li yaşlara geldiğinde bu durumların üzerine kullandığın ilaçlar ve hastalıklar eklenmeye başlayacak. Çünkü vücut artık yaşlanmaya başlamış ve ufak tefek pürüzler çıkarmaya başlamış olacak. Bundan dolayı 40’lı yaşlarında da ipleri elinde tutarak ilerlemelisin.

40'lı Yaşlar İçin Cilt Bakımı

40’lı Yaşlar İçin Cilt Bakımı ve Öneri Ürünleri

 Cilt temizliğini atlamıyoruz. Cildini bu yaşlarda özellikle temizlemelisin ki kullanman gereken nemlendiriciler kirleri cildine hapsetmesin. Cildinde kalan kir veya makyaj kalıntıları aynı zamanda gözeneklerini doldurarak cildinin nefes almasını engeller bu da zaten yıkım aşamasında olan cilt için olumlu sonuçlar doğurmayacaktır.

Artık olgun cilt yapısına kavuşan cildin için nemlendiriciler başucu ürünün olmalıdır. Çünkü cildin sürekli nem kaybedecek ve sen sürekli nemini sabit kılacaksın. Bundan dolayı olgun ciltler için bir nemlendirici olarak sana Bioderma Kuru ve Olgun Ciltler İçin Yoğun Besleyici Bakım Kremi’ni öneriyoruz.

Tabi ki sadece nemlendiriciler değil anti-aging ürünler de senin başucu ürünün olmalıdır. Üretimi azalan kollajen liflerin için  L’Oreal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Krem 40+ sana gönül rahatlığıyla öneriyoruz. 40’lı yaşların için oldukça sadık bir arkadaş olacaktır.

Son olarak ise ürün kullanımı olmadan yapman gereken çok ufak hamleleri belirterek yazımızı bitirelim. Yüz bölgendeki çökmeleri önlemek için hep aynı bölgeye yatmamaya çalışmalısın. Bu çökmeyi engellemese de yavaşlatacaktır.

Sen de 40’larına gelmiş güzel bir kadınsan ve 40’lı Yaşlar İçin Cilt Bakımı yazımızı beğendiyse deneyimlerini bizimle paylaşmayı unutma ?

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar