- Advertisement -

50’li Yaşlar İçin Cilt Bakımı ve Öneri Ürünler

Öne Çıkan Yazılar

Yıllarının geçtiği ofiste yavaş yavaş emekliliğine yaklaşırken her şeyin değişip de cildinin sanki 30’undaymış gibi görünmesine ne dersin? Tamam belki 30 gibi görünemezsin ama olduğundan daha genç görünmen mümkün. “Senin daha yaşın kaç ki emekli oldun?” sorusunun cevaplarını bir kenara not almaya başla. 50’li yaşlar için cilt bakımı yazımız cildine emekliliği erteletecek.

50’li Yaşlarda Cilt Nasıl Değişir?

Cildimizin 40’lı yaşlarda artık katabolizma evresine geçtiğini söylemiştik. (Dilersen 40’lı yaşlar için cilt bakımı yazımız) 50’li yaşlarda ise bu katabolizma durma evresine doğru giderek artar. Derimiz bariyer işlevini kaybetmeye başlar. Bunun sonucunda da cildimiz fazla su kaybetmeye başlar. Bir şeyler azalırken tabi ki sebum üretimimizde azalır.

Menapoz sonucu östrojen hormonu azalacağından dolayı cilt yaraları daha geç iyileşir. Yine östrojen eksikliğinden dolayı cilt gerginliğini ve genç görünümünü kaybeder. Yaşlanma evresinden dolayı hücre yenilenmesi yavaşladığından dolayı cilt lekeleri (yaşlılık lekeleri) meydana gelir. Tabi bunun üzerine güneş lekeleri de eklenir. Kollajen lifler durma evresine geldiğinden dolayı kırışıklıklar artık cildimizin bir parçası olmuş olur.

Fark ettiysen yaşın getirisinden dolayı oluşan etkiler hariç tüm etkiler bir önceki dönemin etkilerinin devamı niteliğindedir. Kırışıkların derinleşmesi, nem kaybı, sarkmalar ve kollajen azalımı gibi durumlar bir önceki dönemin devamıdır. Yani sen 40’larında kollajen liflerini desteklediysen, sarkmalarınla mücadele etmişsen bu etkileri yaşıtlarından daha az görmüş olacaksın.

50'li Yaşlar İçin Cilt Bakımı

50’li Yaşlar İçin Cilt Bakımı ve Öneri

Veeee demirbaş ürünümüz “GÜNEŞ KREMİ.” Yaşlılık lekelerine ek olarak bir de güneş lekeleriyle boğuşmanı istemeyiz bundan dolayı sana 50  GKF Yaşlanma Karşıtı Güneş Kremini öneriyoruz. Seni sadece güneşten değil yaşlanma etkilerinden de koruyacaktır.

25’inden beri kırışıklarınla yaptığın mücadelene yine devam etmelisin ama bu sefer L’Oreal Paris Yaş Uzmanı 50+ Kırışıklık Karşıtı Yenileyici Krem yoldaşın olacaktır. Senin için üretilmiş olan bu krem cildine gerginliğini kazandıracaktır.

Cildinin yenilenebilme özelliğine destek olabilmesi için Procsin C Vitamini Serum’unu öneriyoruz. Çünkü cildini sadece yenilemekle kalmayacak aydınlatıcı ve nemlendirici etkisi ile görünümünü düzeltecektir. Aynı zamanda cildinin kaybetmeye başladığı koruyucu bariyerliği de üstlenecektir.

Belki şirin bir anneannesin belki de kariyerinde emin adımlarla ilerleyen bir kadınsın bilemeyiz ama hepsinde güçlü bir kadın olduğundan eminiz. Cildin gücünü kaybetmeye başladığı için biraz elinden tutma zamanı geldi. 50’li yaşlar için cilt bakımı ile cildine hak ettiği değeri verebilirsin. Aynaya her baktığında sana güçlü olduğunu hatırlatan cildine kaybettiği gücü kazandırma zamanı geldi. Sağlıkla ve güzellikle kalman dileğiyle ?

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar