- Advertisement -

Boyalı Saçlara Özel Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Öne Çıkan Yazılar

Saçlara boya işlemi, saçın aslında yıpranmasına neden olan bir işlemdir. İster sarı gibi daha fazla açıcı ile boyama işlemi yapılacak olan açık tonlar olsun, ister açıcı kullanılmasına çok gerek kalmayan koyu renk tonlar olsun, hemen her koşulda eğer ki saçlarında boya varsa, mutlaka saç bakımı yapılması gerekir. İhmal edilen saç bakımlarında, boyalı saçlar zaman içerisinde renginin ahengini kaybeder ve bu güzel bir görünüm elde etmekten ziyade bakımsız bir görünüm oluşturur. Tabi ki sarı tonları gibi daha çok açılan renk tonlarındaki boyalarla boya yaptırmış olanların daha çok bakım yapması ve özenmesi gerekir. İşte size, boyalı saçlara özel bakım önerileri!

Boyalı Saçlar Neden Bakıma İhtiyaç Duyar? 

Boyalı saçlar her daim bakıma ihtiyaç duyar. Bunun sebebi, saçların parlaklığını ve canlılığını korumak, rengin solup gitmesinin önüne geçmek, boyalı saçların da sağlıklı şekilde uzamasını sağlamaktır. Siz siz olun, saçınızı boyatmayı düşünüyorsanız veyahut saçlarınız şu an hali hazırda boyalıysa, mutlaka saç bakımını da yapacağınızı göz ardı etmeden bu yola girin. Hele de sarı saçlara sahip olmak istiyorsanız, diğer renk saçlara göre daha çok bakım yapmanız gerektiğini, çünkü sarı saça sahip olmak için saça daha fazla işlem yapıldığını unutmamalısınız. 

Boyalı saçlar için bakım

Boyalı Saçlar İçin Nemlendirici Bakım Önerileri

  1. Boyalı saçlara sahipsen, saç renginin tonunu kaybetmemen için boyalı saçlara özel şampuan kullanman önemli. Bu nedenle, diyelim ki sarı saç rengine sahipsen, L’oreal Professionnel Serie Expert Silver Çok Açık Sarı Gri Ve Beyaz Saçlar İçin Renk Dengeleyici Mor Şampuanı uzun vadede çok etkili sonuçlar almana yardımcı olacaktır. Kızıl bir saç rengine sahipseniz, Davines Alchemic Red Kırmızı Şampuan 280 ml kızıl rengin hızlıca akıp gitmesinin önüne geçecektir. 
  2. Sadece şampuan değil, kullandığın saç kremleri de saç rengini koruyacak özellikte olduğunda bütünsel bir renk koruma sağlanabilir.  Bu nedenle, boyalı saçlara özel olarak üretilen, saç renginin korunmasını sağlayacak saç kremleri tercih etmelisin. Şampuanı kullanırken saç kremlerini göz ardı etmemelisin. Botanic Boyalı Saçlar için Renk Koruyucu Saç Kremi seni bu noktada oldukça memnun edecek. Kullandıkça, saçlarının renginin korunduğu kadar yumuşaklığına da aşık olacaksın. 
  3. Mutlaka boyalı saçlar için renk koruyucu bakım ürünleri kullanımı saç renginin oturmasına yardımcı olur. Sadece şampuanlar değil, aynı zamanda saç maskeleri de rengin korunmasında etkilidir. Bonacure Boyalı Saçlar için Renk Koruyucu Saç Maskesi saç renginin korunmasına yardımcı olurken, aynı zamanda saçlarınızı yumuşacık yaparak ipeksi bir görünüm elde etmeni sağlayacak.

 

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar