- Advertisement -

Cilt Bakımında C Vitamini Mucizesi

Öne Çıkan Yazılar

Özellikle kış aylarında sadık birer dostumuz olan C vitaminini hepiniz duymuşsunuzdur. Peki cilt bakımında C vitamininin yeri nedir? Cilt bakımında neden C vitamini ( Askorbik asit ) kullanıyorlar? Gelin hep birlikte bu soruların cevaplarını öğrenelim.

Cilt Bakımında C Vitamini Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir?

Cilt bakımında birçok alanda kullanılan bir ham maddedir. C vitamini ( Askorbik Asit) içeren cilt bakım ürünlerinin en büyük ortak özelliği de cilde gençlik ve enerji katmasıdır. Özellikle de yaşlanma karşıtı bakım ürünlerinin bir numaralı ham maddesidir.

  • C Vitamini Ciltte Meydana Gelen Yaralanmaları İyileştirir

“Doku yenileyebilme” özelliği ile ciltte oluşan yaralarla mücadelede birebir etkilidir. İçeriğinde C vitamini barındıran bakım ürünleriniz cildinizdeki hasarları onararak daha canlı bir görünüme kavuşturmak için uğraşacaktır.

  • Cilt Bakımında C Vitamini Kolajen Üretimini Destekler

C vitamini içeren bakım ürünleri ciltteki kolajenlerin iyileşmesi ve  üretiminde başroldedir. Bu yapısı sayesinde özellikle olgun cilt tipleri için yaşlanma karşıtı bakım ürünlerinin vazgeçilmezi olmuştur.

  • Göz Altı Morluklarını İyileştirir

Yoğun tempolu geçen birkaç gün sonucu göz altlarımızda hemen bir morarma görürüz. İşte böyle zamanlarda en büyük destekçimiz C vitamini içerikli göz altı bakım serumudur.

  • C Vitamini Ciltte Renk Eşitliği Sağlar

Hiperpigmentasyondan; cildimize rengini veren melanin pigmentinin aşırı üretimi sonucu deri altında toplanmasıyla oluşan koyu lekelerdir. Yani biri size “Cildinde ton farklılıkları var” diyorsa cildinizde hiperpigmentasyon gerçekleşmiş demektir. İşte C vitaminli cilt serumu bu probleminize birebir iyi gelecek bir üründür. Ayrıca aydınlatıcı bakım ampulleri de inflamasyonla meydana gelen kızarıklıklara iyi gelir.

  • Cilde Parlaklık Sağlar

C vitamini içeren nemlendiriciler ve arındırıcı tonik ile cildinize tazelik katarak ışıldayan bir görünüme kavuşabilirsiniz.

  • Hücre Yenilenmesini Hızlandırır

Yaşam koşulları, stres ve yaşlanma gibi etkenlerden dolayı hücrelerimizin kendini yenileme hızı minimuma düşebilir. Canlılığını kaybetmiş ve yorgun cildinizi yine C vitamini içeren nemlendirici ile besleyip doğal formuna kavuşturabilirsiniz.

  • Yaşlanma Belirtilerini Engeller

Bir ürün hücre yenilenmesini hızlandırıyor, kolajen üretimi destekliyor ve renk eşitliğini sağlıyorsa bu ürün  tamamen yaşlanma karşıtı bir üründür. C vitamini içeren anti aging ürünler ile kırışıklıkları ve sarkmaları geride bırakabilirsiniz.

  • Cilde Esneklik Kazandırır

Cildimiz zamanla esnekliğini kaybeder ve gerilmelere maruz kalır. C vitamini içeren ürünler ile cildinizdeki gerginliği azaltarak ideal esnekliğinize kavuşabilirsiniz.

Gördüğünüz üzere C vitaminin faydaları sadece yediğimiz yiyeceklerden ibaret değil. Siz de yukarıdaki problemlere sahipseniz cilt tipinize en uygun C vitamini içerikli bakım ürününü kullanarak istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz. Bazı kahramanlar pelerin takmaz. C vitaminli cilt bakım ürünleri gibi…

Cilt bakımında önemli yararları olan bir diğer vitamin olan B3 yani Niacinamide ile ilgili yazımıza da mutlaka göz at! Şurada

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar