- Advertisement -

Cilt Serumları Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Öne Çıkan Yazılar

Cildinize dair herhangi bir bakım önerisi araştırdığınızda konu mutlaka cilt serumlarına bağlanır. Biz de dayanamadık ve bu kadar vazgeçilmez olan cilt serumları ne işe yarar diye araştırdık. Hazırsan hakkında çok konuşulan cilt serumlarını tanıyalım.

Cilt Serumu Nedir?

Deri altına kadar nüfuz edebilen oldukça etkili bir cilt bakım ürünüdür. Genelde kapsül veya minik şişeler içinde bulunan ve damlalar halinde uygulanır. Kuruluk, kırışıklık ve sivilce gibi çeşitli problemlerin çözümünde kullanılan ve gayet etkili sonuçlar veren bir üründür. Cilt tarafından oldukça hızlı emilerek daha hızlı reaksiyon gösterirler.

Cilt Serumları Ne İşe Yarar?

Cilt problemine göre seçtiğin cilt serumunu uyguladığında deri altına inerek cildinin ihtiyaç duyduğu yapıları geri kazandırır. Örneğin kırışıklık problemin varsa kullandığın yaşlanma karşıtı serum deri altına işleyerek kollajen lifleri harekete geçirir ve yaşlanma karşıtı işlemler sayesinde cildindeki kırışıklar azalır.

Cilt serumları sadece yaşlanma karşıtı özellikler barındırmaz. Örneğin kuru bir cilde sahip olanlar için nemlendirici serumlar veya cilt lekelerine sahip ciltler için leke karşıtı serumlar vardır. Hangi problemden dolayı kullanılırsa kullanılsın serumu kullandıktan sonra cildinizin daha dinç ve daha sağlıklı göründüğünü fark edeceksin. Eskiye nazaran daha berrak ve ışıldayan bir ciltle karşılaşacaksın.

cilt serumları ne işe yarar

Cilt Serumları Nasıl Kullanılır?

Genelde cilt temizleyici veya peeling kullanımından sonra kullanır çünkü kirli bir cilde uygulanan serumun hiçbir faydası olmayacaktır. Açılan gözenekler sayesinde cilt serumu hem daha hızlı nüfuz eder hem de cildine koruyucu bariyerlik yaparak dış etmenlerden etkilenmesini engeller. Günde 1 veya 2 kez kullanılır. Cildin ihtiyacına göre değişim gösterebilir fakat genel olarak 2-3 damla yeterli olur.

Cilt serumları su bazlı olduklarından dolayı içeriğindeki etken madde küçük moleküllere sahiptir bu da aynı etken maddeye sahip başka bir bakım ürünüyle birlikte kullanılmasını gerektirir. Örneğin nemlendirici özellikte bir serum cildinin tüm nem ihtiyacını tek başına yeterince karşılayamayacaktır. Serumun üzerine nemlendirici krem uygulanırsa cildin ihtiyacı olan neme tam anlamıyla ulaşabilecektir. Bu yüzden  başka etken maddelerle beraber kullanılmasını tavsiye ederiz.

Bazı cilt bakım yağları serum olarak nitelendirilmektedir. Bu konudaki ayrımı güzelce yapabilmen gerekir. Yağ bazlı ürünlerin üzerine su bazlı ürünler sürülemeyeceğinden dolayı cildin istenen verimi alamayacaktır.

Cilt serumları ne işe yarar sorumuza gereken cevabı verebildik mi bilmiyorum. Eğer yeterince bilgilendiğini düşünüyorsan Uygun Fiyatlı ve Etkili Cilt Serumları yazımızı ziyaret ederek cildin ve cebin için en ideal serumu seçebilirsin. Eğer yazımızda eksikler gördüysen veya beklediğin cevapları alamadıysan yorumlarda bahsederek bizleri haberdar edebilirsin. Sağlıkla ve güzellikle kal ?

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar