- Advertisement -

Ciltte Leke Oluşumunu Önlemen İçin Dikkat Etmen Gerekenler

Öne Çıkan Yazılar

Vücudumuzda çeşitli sebeplerden dolayı lekeler meydana gelir. Senin de bu lekelerle uğraşmaktan sıkıldığını hissettik ve ciltte leke oluşumunu önlemen için dikkat etmen gerekenleri listeledik. Var olan bir yapıyı yıkmak için uğraşmaktansa bu yapılaşmayı engellemek her zaman daha kolay ve daha rahatlatıcıdır. Hazırsan cilt lekelerimizi ve çarelerini keşfe çıkalım.

Cilt Lekeleri Nedir? Neden Oluşur?

Deride genelde el, omuz, yüz ve dekoltede görülen açık veya kahverengi küçük yapılaşmalara cilt lekesi denir. Bir avuç büyüklüğünden daha fazla değildirler. Herhangi bir cilt probleminden kaynaklanacağı gibi güneş ışınları, melanin sentezi, ciltteki sivilceleri sıkmak, sağlıksız beslenme, doğum sonrası hormonlar ve genetik faktörler gibi sebeplerden oluşabilir. Tabi ki dediğimiz gibi bunların önüne geçilebilir.

ciltte leke oluşumunu önleme

Ciltte Leke Oluşumunu Önlemen İçin Dikkat Etmen Gerekenler

  • En önemli maddemiz tabi ki GÜNEŞ KREMLERİ. Dünyanın en karanlık gününe uyandığınızı varsayarsak sana yine de “30 faktörlü güneş kremini sürdün mü?” diye sorarım. Çünkü güneş ışınları sadece ışıktan ibaret değil. Önüne bulut geçtiğinde bile ışınları senin cildine ulaşabilir. Bundan dolayı sen güneşi göremesen de onun seni gördüğünü unutma ve kremini çantandan eksik etme.
  • Güneşli günlerde geniş şapkalar, güneş gözlüğü ve havaya uygun giyeceğin kıyafetler de sana bu konuda yardımcı olacaktır.
  • Yaz aylarında cildimiz güneş bariyeri oluşumunu tamamlamış olur fakat bahar aylarında buna henüz başlamadığından dolayı hazırlıksız yakalanabilir. Sert kış aylarının peşine yemyeşil manzaralar, kuş cıvıltıları ve sıcak hava sana çok iyi geliyor biliyoruz fakat cildini bu konuda ihmal etmemelisin. Dışarı çıkmadan önce güneş kremini mutlaka sürmelisin ki yaz aylarında cilt lekelerinden dolayı bikinilerinden vazgeçmek zorunda kalmayasın.
  • Leke oluşumuna sebep olan bir diğer faktörde sivilcelerimizi sıkmaktır. Bundan dolayı sivilcelerini sıkmak yerine sindirici tonikler kullanmalısın. Hatta sivilce oluşumunu engelleyen antibakteriyel özellikli bir bakım kremi de kullanabilirsin. Böylece cildin hem sivilcelerden hem de lekelerden kurtulmuş olur.

 

Güneş kremi kulan dedik e önermesek olmazdı. Procsin Koyu Leke Karşıtı Spf ile cildin güneş bariyerini oluşturamadığında bile seni korur. Cilt lekeleri, güneş alerjileri, cilt yaşlanması ve güneş yanıklarının önüne geçerek sana sağlıklı ve acısız bir yaz günleri yaşamanı sağlar. Cilde nem kazandırır ve nötralize özelliği sayesinde her cilt tiplerinde kullanılır. Makyaj altı baz olarak da kullanılabilir. Anında emilir kesinlikle beyaz kalıntılar bırakmaz. Yaz-kış kullanılabilir. Çantandaki minik kahramana linkten ulaşabilirsin.

Eğer kullandığın ve etkisini gördüğün bir leke önleyici güneş kremi denediysen cilt tipinle beraber yorumlarda bizimle paylaşmayı unutma. Güneş var, tatil var, leke yok. Güzellikle kal ?

NOT: Daha fazla güneş kremi tavsiyelerimiz için 2021’in En İyi Renkli Güneş Kremleri yazımıza göz atabilirsin.

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar