- Advertisement -

Dermokozmetik nedir? En Popüler Dermokozmetik Markaları

Öne Çıkan Yazılar

Bugün seninle sık sık duyduğun belki de tanımını tam anlamıyla bilmediğin bir kavramdan bahsedeceğiz. “Dermokozmetik nedir?” ve benzeri sorulara cevap vererek kafandaki bu bilinmezlikleri aydınlatacağız. Hazırsan sorularının cevaplarını bulmaya başlayalım.

  • Dermokozmetik nedir?

Cilt, vücut ve saç bakımı veya problemleri için ilaç teknikleri ile üretilen cilt bakım ürünlerine denir. Genel olarak sedef hastalığı ve akne tedavisi için kullanılır. Cilt bakım ürünü olduğu için satışa sunulması için tabi ki  klinik testlerden geçerek dermatolojik onay almaları gerekir.

  • Neden önemlidir?

Bazen cilt bakım ürünleri problemlerimizi tam anlamıyla gideremez. İşte bu gibi yetersizlik durumlarında dermokozmetik ürünleri devreye girer çünkü diğer ürünlere göre daha etkili sonuçlar elde etmeni sağlar. Hassas ciltler ve bebek cildi gibi ciltler için daha özel formülasyona sahiptirler. Bunların yanında sedef hastalığı gibi çok büyük hassasiyet yaratan cilt rahatsızlıklarının çözümü için özel çözümler sağlarlar. Ve tabi ki  en önemli özelliği ise paraben, petrol ve silikon gibi maddeleri içermemeleridir.

dermokozmetik

  • Neden Eczanede Satılır?

Sadece dermatoloji uzmanlarının veya plastik cerrahlarının reçeteleyebilir çünkü ilaç formundadır ve bir uzman kontrolünde kullanılmalıdır. Tabi böyle bir durum olduğundan dolayı da sadece eczanelerden temin edilebilir. Eczane harici bir yerden alınamadığından dolayı eczane kozmetiği olarak da anılır.

İlaç dediğimiz için aklınıza hemen kapsüller veya merhemler gelmesin. Krem, cilt serumu, pudra, jel, şampuan ve tonik şeklinde de olabilirler. Normal bakım rutininden çok da farklı bir rutinle karşılaşmayacaksın yani.

  • En Popüler Dermokozmetik Markalar

Bioderma, Babe, DermaPlus, Dermoskin, Mustela, La Roche Posay ve Vichy gibi markalar dermokozmetik alanında en çok tercih edilen markalardır. Fakat ufak bir uyarı yapmalıyız. Bu alanda kendini kanıtlamış olmaları bu markayı dermokozmetik markası yapmaz. Çünkü bu alanda hizmet vermedikleri birçok ürünler de var. Bu algıya kapılmamalısın.

  • Online Güvenilir Dermokozmetik Siteleri

Çağımızın devrim niteliğindeki icadı olan e-ticaret sitelerinde dermokozmetik alanı da yerini aldı. Bakalım online hayattaki eczacılarımız hangi adreslerde barınıyorlarmış.

  • dermoeczanem.com
  • edermo.com
  • dermomarket.com
  • flavus.com

Gibi siteler online dünyadaki eczanelerdir. Reçetesiz satılan ürünleri bu sitelerden sipariş edebilirsin. Ama tavsiyemiz doktor onayında ve kontrolünde gerçekleşen eylemlerdir. İstenmeyen sonuçlarla karşılaşmanı istemeyiz.

Eveett. Bugün sana dermokozmetiğin ne olduğunu detaylarıyla anlatmaya çalıştık. Ürün tavsiyesinde bulunmadan yazıyı bitirmek istemedik. Sen de dilersen bu ürünü dilersen denediğin ürünleri yorumlarda bizlerle paylaşabilirsin. Yapacak olduğun yorumlar hem bize hem de başkalarına katkı sağlayacaktır. Sağlıkla kal ?

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar