- Advertisement -

En İyi Asit İçeren Cilt Bakım Tonikleri Dosyası

Öne Çıkan Yazılar

Son zamanlarda AHA, BHA ve Glikolik Asit gibi birçok asit cilt bakımında önemli bir yer edinmeye başladı. Biz de cilt bakım rutininize bunu ekleyelim dedik ve senin için en iyi asit içeren cilt bakım toniklerini derledik. Hep beraber bu devrim niteliğindeki asitlerle donatılmış tonikleri inceleyerek cilt bakım rutinimize ekleyelim.

 En İyi Asit İçeren Cilt Bakım Tonikleri

  • Cosrx – BHA Blackhead Power Liquid (Kimyasal Peeling) Siyah Nokta Önleyici Tonik

İçeriğindeki BHA sayesinde tıkanmış gözeneklerini derinlemesine temizleyen bu tonik siyah noktaları söker atar. Komedon oluşumunu ve ölü deri birikiminin de önüne geçer. 5.00 pH düzeyi ile cildine zarar vermeden etki eder.

Yüzünü yıkadıktan sonra siyah nokta olan yerlerine masaj yaparak uygula ve emilmesini sağla. Düzenli olarak sabah ve akşam uyguladıktan sonra istenen verimi elde edeceksin. Sabah kullanımından sonra güneş kremi uygulamayı unutma. Diğer asitleri içeren, Retinol veya C vitamini içeren ürünlerle beraber kullanmamalısın.

  • Some By Mi – AHA BHA PHA 30 Days Miracle Toner Arındırıcı Aydınlatıcı Tonik

İçeriğinde birçok asit barındıran bu ürün sadece 30 günlük bir serüven sonunda ölü derilerinle vedalaşmanı sağlıyor. Bunları yaparken ölü derilerin sebep olduğu cilt lekelerini hafifletir ve gözeneklerini sıkılaştırarak gözenek görünümünü azaltır. Dermatolojik olarak test edilmiştir.

  • La Roche Posay Effaclar Tonik

Rafların birinde mutlaka eline alıp incelediğin bir ürün olan La Roche’yi şimdi alma zamanı. Yağlı ve akneye eğilimi olan bu tonik cildinde sıkılaştırıcı ve mikro soyucu bir etki gösterir. Eğer pürüzlü, geniş gözenekli ve düzensiz dokuya sahip bir cilde sahipsen senin için vazgeçilmez bir ürün olacaktır.

  • Bioderma Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik

Siyah nokta oluşumunu tetiklediği için özellikle karma ve yağlı cilde sahip insanlar geniş gözeneklerle sürekli mücadele eder. Bioderma tonik sayesinde cildindeki yağ ve pH dengelir, cildin arınır, pürüzler giderilir ve cildin 8 saate kadar nemli kalır. Cildini su ile yıkadıktan sonra parmak uçlarınla veya bir pamuk yardımı ile yüzüne yediriyorsun. Düzenli kullanım sonucunda gözeneklerinde belirgin küçülmeler meydana gelecektir.

en iyi asit içeren cilt bakım tonikleri

  • Cosmed Mineral Tonik

Cilt bakımında sadece temizlik değil nem dengesini korumak da önemlidir. Temizlik ardından kullanabileceğin bu tonik cildinin pH dengesini koruyarak cildin elastikiyetini arttırır. Tüm bunları yaparken gözeneklerini sıkılaştırmayı da ihmal etmez.

  • Caudalie Nemlendirici Tonik

İçeriğindeki portakal çiçeği, nane yaprağı ve karpuz sayesinde seni ferahlatırken nemlendirir. Cilt temizliğinin son aşaması olarak kullanabilirsin. Cildinin yenilenmesine ve canlanmasını yardımcı olur. Hipoalerjeniktir ve dermatolojik olarak test edilmiştir. Alkol, paraben, mineral yağ ve renklendirici içermez. Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir (Cruelty Free).

Biz tonikleri denedik ve en iyi asit içeren cilt bakım tonikleri listemize ulaştık. Sen de böyle bir listeye sahipsen yapman gerekeni biliyorsun. 🙂

AHA(Alfa Hidroksi Asit) hakkında bilgi edinmek istersen Cilt Bakımında AHA(Alfa Hidroksi Asit) Nedir?  yazımızı; BHA hakkında bilgi edinmek istersen de Cilt Bakımında BHA(Beta Hidroksi Asit) Nedir? yazımızı okuyabilirsin.

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar