- Advertisement -

Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Öne Çıkan Yazılar

Cildimize, saçımıza özen gösteriyoruz da aslında gün içerisinde bütün yükü taşıyan, oradan oraya koştururken bizim her derdimizi çeken ayaklarımıza ne kadar bakım yapıyoruz? Aslında çok da yapmıyoruz belki de. Ancak bakımlı bir vücuda sahip olmak için ayak bakımı çok önemli. Üstelik bunu illa kuaföre giderek yapmak zorunda da değiliz. Evde ayak bakımı yaparak aslında çok güzel, bakımlı, sağlıklı ayaklara sahip olabiliriz. Özellikle de yaz dönemlerinde ayaklarımız çoğunlukla açıktayken bu çok daha elzem, ne dersin? Birkaç küçük tüyo ile ayak bakımının aslında ne kadar kolay olduğunu göreceksin. 

evde ayak bakımı

Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Aslında vücudun an çok yorulan, yıpranan bölgesi neresidir diye sorsalar kesinlikle ayaklar denebilir. Ayak bakımı yapmak hem yorgunluğu bir nebze alır, hem de son derece rahatlamayı sağlar. Ayak bakımı denilince ayak parmaklarından topuğa, ayak tabanından ayakların üst kısmına kadar hemen her noktası için özel olarak yapılacak bir bakım ritüeli demek daha doğru olur. Ayaklarımıza da cildimize olduğu gibi peeling yapmak, nemlendirmek gerekir. Pedikür gibi ayakları rahatlatacak bakım ritüellerini yapmak önemlidir. Böylelikle ayaklar çok çekici, bakımlı ve sağlıklı olacaktır. 

İşte, evde ayak bakımı için ürün önerileri

  1. Yapılacak ilk basamak ayakları yumuşatmak. Ayaklarını yumuşatmak için yapabileceğin en güzel şey, bir kaba ılık bir su koyarak içine ayaklarının yumuşamasına yardımcı olacak, aynı zamanda mis gibi kokmasını sağlayacak uçucu yağlar koyabilirsin. Örneğin Misbahçe Biberiye Uçucu Yağı, Bade Natural Lavanta Uçucu Yağı, Bade Natural Portakal Uçucu Yağı ayaklarına ferahlık verecek. 
  2. Ayaklarını yumuşattıktan sonra ayaklarına pedikür yaparak ayak bakımına devam edebilirsin. Ayak tırnaklarının kenarındaki etleri kesme, ayak törpüsü kullan ve bir tırnak fırçasıyla ayak tırnaklarının kenarındaki etleri geriye doğru ittir. Pedikür yaptığında dilersen tırnak çevresindeki etleri yumuşatmak ve tırnaklarını daha sağlıklı yapabilmek için Bade Natural Besleyici ve Güçlendirici Tırnak ve Tırnak Eti Bakım Yağı kullanabilirsin. 
  3. Topuklarına bakım yap. Topuklarımız çok çabuk kurur, çatlar ve zarar görür. Bu nedenle, ayak topuğunun tamamını topuk taşı ile ovala. Böylece topuklarındaki ölü derileri arındırırsın. 
  4. Ayaklarına mutlaka ayak peelingi yap. Cildine peeling yapıyorsun da ayaklarının neyi eksik? Ayak peelingi yapmak için Bade Natural Arındırıcı Doğal Ayak Peelingi gibi peeling içerikli bir kremi al ve ayaklarının tamamına masaj yaparak peeling işlemini gerçekleştir. Peelingi düzenli şekilde yaparsan bu sayede ayaklardaki ölü deriler gider, ayak derisi hassas bir şekilde soyulmuş olur, tazelenmiş ve yeni deri alttan gelebilir. 
  5. Peeling de yaptıktan sonra ayaklarını mutlaka nemlendir. Ayaklarındaki ve bacaklarındaki kuruluğu gidermek, nemlendirmek, daha sağlıklı ayaklara sahip olmak için nemlendirmek elzem. Lapitak Ayak Bakım Kremi hem uygun fiyatlı hem de çok etkili olduğu için beğeneceğine eminiz. 
- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar