- Advertisement -

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Öne Çıkan Yazılar

Ellerimiz; gün içinde en çok kullandığımız dolayısıyla da en çok yıpranan uzvumuzdur. Özellikle temizlik yaparken maruz kaldığı kimyasallardan dolayı aşınmaya uğrarlar. Hal böyle olunca da hemen maniküre başvururuz. Hele ki acelemiz varsa evde maniküre başvururuz. Hayatımızın akışını belirleyecek olan o toplantıda kim bakımlı ellerle sunum yapmak istemez ki? Hem bütçesinden hem de hijyeninden dolayı güzellik merkezine gitmekten çekinebilirsiniz. Özellikle de ekstra hijyen gerektiren korona virüs döneminde kimse kendini tehlikeye atmak istemez. “İyi de bu tırnaklar ne olacak?” endişesinden artık kurtulmanız için karşınızda evde manikür tüyoları.

6 Adımda Evde Manikür

  • Ojelerinizi Çıkarın

Ojelerimiz bakımlı tırnaklarımızın baş tacıdır. Güzel ve bakımlı tırnaklara o kadar çok yakışırlar ki bazen kendimizi ellerimizi seyrederken buluruz. Fakat ojelerimizin uzun süre tırnaklarımızda kalması hem kötü görüntüye sebep olur hem de sağlıklı bir maniküre engel olur. Ojenin oluşturduğu su geçirmez kalın tabakadan dolayı tırnaklarımız ve çevresindeki ölü deriler yeterince yumuşayamayacaktır. Bundan dolayı evde manikürümüzün ilk aşamasını tırnaklarımızı besleyici özelliği bulunan bir asetonla güzelce temizlemektir.

  • Ellerinizi Yumuşatın

Eminim ki hepiniz çocukluğunuzun Pazar akşamlarından kalma duş alışkanlığı vardır. Tırnaklarımız da özellikle o geceler de kesilirdi çünkü alınan sıcak ve gevşetici duş tırnaklarımızı da yumuşatırdı. İşte o zamanlardan gelen alışkanlığımızı burada kullanma zamanı. Çünkü manikür sert tırnakları asla sevmez.

-Her manikürümü duş sonrası mı yapmalıyım?

-Hayır. Manikür için şart olan şey duş değil ellerinizin yumuşamasıdır. Derin bir mutfak temizliğinin ardından da elleriniz yumuşayarak kendini salacaktır bu da size manikürünüz için gayet ideal bir ortam sunacaktır. Eğer güzellik salonlarının o havasını yaşamak istiyorum diyorsanız ellerinizi ılık su dolu bir leğende yarım saat bekletebilirsiniz.

  • El Peeling Uygulayın

Tırnak çevresinde ve elimizdeki ölü derilerden kurtulmamız için bir diğer adımımız el peelingi.

El peelingi aslında sadece manikür için değil el sağlığımız için de önemli olan bir maddedir. Sürdüğümüz oje, krem, maske vb. maddelerin sinir sistemimiz dahil bir çok yapıya zararı vardır. Mara Kolay Manikür&pedikür Peeling ile bu zararlı etkenlerden korunarak güzelleşebilirsiniz.

evde manikür

  • Tırnaklarınızdaki Fazlalıkları Atın

Ellerimizi ölü derilerimizden ve zararlı etkenlerden koruduktan sonra sıra geldi tırnaklarımıza. Tırnak çevresindeki etler fazlalıktır. Ojeli veya ojesiz tırnaklarınızın güzel görünebilmesi için bu etlerden kurtulmamız gerekir. Küçük bir et pensi ile tırnaklarınızdaki bu fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.

  • Tırnaklarınızı Törpüleyin

Etleri temizlediyseniz tırnaklarınızı istediğiniz şekline getirelim. Tırnaklarınızın uzunluk derecesine göre kesme işlemi uygulayabilirsiniz. Daha sonra da istediğiniz modeli vermek amaçlı tırnaklarınızı törpüleyebilirsiniz.

Badem Tırnak: Uzun veya kısa fark etmeden her parmak çeşidine yakışan bir tırnak modelidir. Uzun tırnaklarınızın kenarlarını uca doğru sivri olacak şekilde törpülerseniz kırmızı ojenizle inanılmaz güzel duracak olan badem tırnaklara kavuşmuş olursunuz.

Oval Tırnak: Yine her parmak tipine uyan bir tırnak modelimiz. Uç kısmını biraz uzun bırakarak tüm tırnağınızı eşit şekilde törpülerseniz nüde ojelerinizin çok yakışacağı tırnaklara kavuşabilirsiniz.

Kare – Düz Tırnak: Hafif uzun tırnaklarınızın uç ve kenarları aynı hizada olmalı. Bordo ojelerinizi sürdüğünüz kare tırnaklarınızla harika işler çıkarabilirsiniz.

Kare Oval Tırnak: Hafif uzun tırnaklarınızın kenarlarını oval olacak şekilde törpüleyin. Uç kısmını ise kenarların oval görünümünü bozmadan düz bir şekilde keserseniz açık renkli ojelerinizin vazgeçilmezi modelini elde etmiş olursunuz.

Stiletto Tırnak: Adını aldığı modelden anlayacağınız üzere uzun ve sivri uçlu tırnak modelimizdir. Işıl ışıl simli ojelerinizin yakışacağı süper star modelimiz günlük hayat için hiç kullanışlı olmasa da elinize mikrofonu aldığınız an yer yerinden oynayacaktır.

  • Tırnaklarınızı Temizleyin ve Nemlendirin

Etlerinizi kestiniz ve tırnaklarınızı törpülediniz. Bu işlemler sonucunda elinizde ölü et parçaları ve tırnak tozları birikmiş olacak. Sağlığınız açısından bunları temizlemeniz oldukça önemlidir. Tüm işlemlerinizi bitirdikten sonra ellerinizi sabunlu suyla güzelce yıkayın. Zeytinyağı içerikli sabunları öneririz çünkü hem elleri inanılmaz derecede yumuşatıyor hem de diğer sabunlara göre daha az kimyasal içerir.

Tırnak çevresi ölü deriyi çok hızlı şekilde üretir ve diğer bölgelere göre daha kurudur. Bundan dolayı diğer bölgelerimize nazaran bu bölgeye bir tık daha fazla nemlendirme işlemi uygulamalıyız. Tırnak çevrenizi %100 doğal içeriği ile Bade Natural’in Besleyici ve Güçlendirici Tırnak ve Tırnak Eti Bakım Yağı’na bırakabilirsiniz. İçeriğindeki kayısı çekirdeği yağı, zeytinyağı, jojoba yağı, defne yağı gibi maddeler ile tırnak çevrenizi nemlendirebilirsiniz.

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar