- Advertisement -

Evde Profesyonel El Bakımı Yapmak İçin 10 Ürün!

Öne Çıkan Yazılar

El bakımı diğer bakımlar kadar çok konuşulmasa da ellerimizin gün içinde maruz kaldığı şeyleri düşünürsek aslında bu konuda ne kadar titiz davranman gerektiğini de fark edebilirsin. Maniküre gitmeden evde mükemmel ve profesyonel el bakımı yapmanın ipuçlarını senin için derledik. Çünkü hepimizin elleri bunu hak ediyor! Yumuşacık, bakımlı, ışıl ışıl el ve düzenli tırnaklar için ipuçlarımız geliyor!

Evde Profesyonel El Bakımı Nasıl Yapılır? 

Evde profesyonel el bakımı yapman seni gerçek bir bakım salonunda gibi hissettirmenin ötesinde hem hijyenik hem de daha uygun fiyatlıdır. Üstelik bir bakım rutini oluşturduğun zaman çok çabuk yapısı ve görünümü değişen el ve tırnakların için düzenli iyi bir his yakalarsın.

Evde profesyonel el bakımı yapman için aşamaları şöyle özetleyebiliriz;

 1. Ellere Peeling Yapmak
 2. Manikür Yapmak
 3. Eller İçin Yoğun Bakım ve Nem Maskesi Yapmak
 4. Elleri Düzenli Nemlendirmek

Bu 4 maddede özetlediğimize bakma tüm aşamaları her rutinde yapacağın gibi ellerinin bakımını günlük de belli ürünlerle devam ettirmende büyük yarar var. Peki bu bakım rutini nasıl oluşacak ve bu noktada uygun fiyatlı ya da yüksek fiyatlı hangi ürünlerden destek alabilirsin?

Evde Profesyonel El Bakımı ve Manikür
Evde Profesyonel El Bakımı ve Manikür

 1. Ellerine Peeling Yaparak Başla! El İçin En İyi Peeling Ürünleri!

Evet yanlış okumadın, peelingi sadece yüzümüze yapmayız. Bedenimize, ellerimize ve ayaklarımıza da peeling yapmak oldukça önemli. Peeling yaparken hassas el derini çizmeden, ellerinden ölü derileri uzaklaştırarak evde el bakımına başlayabilirsin.

Bu noktada destek alabileceğin ürünler;

 1. MARA Pratik Manikür Peelingi ( bu ürünü el bakımının birçok aşamasında kullanabilirsin, hem nemlendirme hem de peeling etkisi var! Biz çok sevdik!)
 2. Bade Natural Arındırıcı Doğal El Peelingi
 3. Sephora’nın Vücut ve El Peelingleri ( oldukça geniş skalada bir ürün grubu)
 4. Evde kendi yapabileceğin el için Şeker ve Kahve Scrub / Peelingi ( Toz şeker, bal ve badem ya da zeytin yapı gibi karışımlar yapabilir ya da türk kahvesi / demlenmiş filtre kahve gibi evde kullandığın ve çöpe atacağın kahve telveleri ile de peeling yapabilirsin. Hem de çöpünü değerlendirmiş olursun!)

2. Ellerini Peeling Yaptıktan Sonra Sıra Evde Manikür’de!

Bu konuda yazdığımız geniş yazımız Evde Manikür Nasıl Yapılır yazımıza buraya tıklayarak mutlaka göz at! 

Manikür hem tırnak çevresindeki etlerin temizliği, hem tırnakların düzgün uzaması ve kısaltılması için çok önemli. Evde yapmanın en büyük avantajı ise hijyen! Kendine iyi bir manikür seti yatırımı yapman ve her kullanımdan sonra manikür aletlerini dezenfekte etmen yeterli!

Evde Profesyonel El Bakımı ve Manikür
Evde Profesyonel El Bakımı ve Manikür

3. Manikür Sonrası Yumuşacık Eller İçin Yoğun Bakım Maskeleri Yap!

Genellikle manikür sonrası yoğun bir nemlendirici sürülüp işlem tamamlandı gibi gözükse de aslında öyle değil. Evde profesyonel el bakımı için manikür ve peeling sonrası ellerine yoğun bir bakım yaparken el maskelerinden yararlanabilirsin. Bu maskeler kuru elleri, yaşlanmış ve kırışıklık gözüken elleri ya da sadece temel nemlendirme gibi özellikleri içeriyor olabilir. Editörlerimizin seçtiği birkaç ürünü fikir olsun diye listeliyoruz;

 1. Mavala Yenileyici El Bakım Maskesi 75ml

  Mavala el ve tırnak bakımında gerçekten profesyonel bir marka. Lüks güzellik merkezlerinin çoğunda kullanılan bir marka olduğunun altını da çizelim. Bu Mavala Yenileyici El Bakım Maskesi; cildi nemlendiren ve yumuşaklık sağlayan seramid 2 ve aloe vera, yatıştırıcı özellikleri ile bilinen allantoin, canlandırıcı ve yenileyici bitkisel özler (ebegümeci, salatalık, melissa) ve kirleri gideren arındırıcı bileşen içerir. ( Ürün açıklaması Saçhane’den alınmıştır) Fiyatı ilk baktığında pahalı gelebilir ama 75 ml olduğu için çok uzun süre kullanabilirsin.

 2. Neutrogena Onarıcı Cica El Maskesi; ellerine geçirerek uyguladığın bu maske uygun fiyatlı ürünler arasında iyi sonuç alabileceğin maskelerden. Neutrogena’nın el kremlerini de deneyebilirsin.
 3. Dermokil El Bakım Maskesi: İçerisindeki kenevir yağı ve kil ile hem peelng hem de yoğun nemlendirme etkisi sağlar. Hem de uygun fiyatlı ürünlerden.
 4. Bee Beauty Manikür Maskesi: Manikür öncesi kullanabileceğin bu maske aynı zamanda nem sağlayan uygun fiyatlı ürünlerden.

4. Ellerini Her Zaman İyi Nemlendir, Tırnak Çevreni Özel Bakım Ürünleri İle Besle!

Ellerine gün içerisinde ihtiyaç duyduğun sıklıkta nemlendirici sürmelisin. Deterjan, su, soğuk hava ya da güneş gibi birçok çevresel etmen gün içinde ellerimizi kurutur. Beslenmemizdeki eksikliklerden ya da bu çevresel etmenlerden tırnaklarımız hassaslaşır hatta bazen daha çok kırılabilir. Bu sebeple kullandığın nemlendiricilerin ellerini beslemesine önem göster.

Editörlerimizin incelediği en iyi el ve tırnak kremleriyle yağlarını listelersek;

 1. Kalyon Tırnak Bakım Yağları: Birçok farklı içerikte karşımıza çıkan Kalyon, yıllardır bu işte en iyi ürünlerden.
 2. CeraVe Onarıcı El Kremi: Kuru ve çatlamış eller için ekstra Hyalüronik Asit içeriyor.
 3. The Body Shop Hemp Kenevirli el kremi, özellikle kış ayları için biçilmiş kaftan!
 4. Bade Natural Tırnak Bakım Yağı: Doğal içeriği ile tırnaklarınız için kullanabileceğiniz besleyici bir ürün.
 5. Burt’s Bees’in limonlu kütikil kremi ve balmumu özlü doğal el için balmları: Türkiye’de yüksek fiyatına rağmen vazgeçemediğimiz güzellikte ve doğallıkta ürünler.

Bu bakımların uzun süre etkisini sürdürebilmesi için belli bir rutinde tekrarlamayı ve deterjan ve sabun seçimlerini buna göre seçmeyi de unutma!

- Advertisement -

1 YORUM

 1. Hemşire olduğum için ellerim sürekli yıkamaktan ve eldiven kullanmaktan çok yıpranıyo burda edindiğim bilgiler ve öneri ile kullandığım ürünler çok faydalı oldu. Artık ellerim çok daha rahat . İyi ki bu site ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar