- Advertisement -

Evde Saç Bakım Rutini Nasıl Oluşturulur?

Öne Çıkan Yazılar

Vücudumuzun diğer bölümlerine olduğu kadar, saçlarımıza da özen göstermeliyiz. Ellerimiz kuruduğunda nasıl ki elimize krem sürüyorsak, saçlarımız canlılığını yitiriyorsa, kırılıyorsa vb. durumlar oluyorsa saçlarımıza yine aynı özeni göstermeliyiz. Saç bakımı yapmak çok önemli olsa da bunun için kuaföre gitmek gibi bir zorunluluk yok. Saç bakım ürünlerinin çok pahalı olmasına da gerek yok. Evde, çok daha ekonomik şekilde bir saç bakım rutini oluşturabilirsiniz.  İşte evde saç bakımı hakkında önemli tüyolar!

Evde Saç Bakım Rutini Nasıl Oluşturulur? 

Evde saç bakım rutini oluşturmak aslında saçlarına uygulayacağın tüm işlemleri bir düzen içinde, belirli aralıklarla yapmak demek. Bu nedenle de, birkaç püf nokta ile kendi saç bakım rutinini oluşturman hiç de zor değil. Hem kolay hem de saçlarına canlılık verecek evde saç bakımı önerisi ile saçların ipek gibi olacak ve pırıl pırıl parlayacak. Unutma, evde saç bakımı için bakım ürünleri kullanarak sanki kuaförde saç bakımı yaptırmışsın gibi etkili sonuçlar alabilirsin.

  • Saç Yıkama Sıklığı ve Doğru Şampuan Seçimi Çok Önemlidir

evde saç bakım rutini

Saç tipine uygun, içinde kimyasal içerikleri pek barındırmayan, doğal içerikli şampuanlar tercih etmek gerekir. Örneğin saçlarınız boyalıysa ve boyalı saçlar dış etmenlerden daha çok etkileniyorsa, Prozinc Boyalı Ve İşlem Görmüş Saçlar İçin Şampuan gibi ürünleri tercih edebilirsin.

Saç yıkamanın sürekli olması saçlara aslında zarar veren bir durum. Saçın doğal nemini götürdüğü için saçın kendi kendini onarmasının da bir nevi önüne geçiyor. Ayrıca ne kadar sık saç yıkanırsa, saç kaybettiği nemi geri kazanabilmek için o kadar fazla çalışıyor ve aslında daha çok temizlendiği düşünülse de sıklıkla saç yıkandığında yağlanma artıyor. Bu nedenle, çok aşırı yağlı bir görünüm içinde kalmayacak şekilde saç yıkama sıklığı düzenlenmeli. Yazın haftada 3 ya da 4, kışın haftada 2 ya da 3 kere yıkamaya saçı alıştırmak gerek.

  • Duş Sonrası Saç Bakımı Yapılması Saçı Besleyecektir

evde saç bakımı

Saçları kurularken havlu gibi sert yüzeylerle olmayacak şekilde, saç kurutma makinesinde en güçlü ayarda ve en sıcak ayarda olmadan saçları kurutmak gerekir. Aksi takdirde saçlar zarar görür. Saçın nemimi alıp kendi kendine kurumasını sağlamak aslında en iyisidir. Nemini aldıktan sonra saç uçlarına katı haldeki Bade Natural Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı kullanmak saçın yıpranmasının önüne geçerken, kuruma esnasında kabarmaları da önler. 

  • Saçlarını Nemlendirmek İçin Bakım Yağları Kullanmalısın

evde saç bakım rutinine dair her şey

Saçları nemlendirmek için en iyi çözüm, doğal içerikli bakım yağlarını kullanmaktır. Saça nem kazandırmak için Bade Natural Çay Ağacı Yağı, Botalife Badem Yağı, Misbahçe Argan Yağı gibi bakım yağları kullanın. 

 

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar