- Advertisement -

Genç Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Öne Çıkan Yazılar

Cilt bakımı ile yeni yeni tanışmaya başlanan, aslında pek çok bakım ürününü kullanmaya hevesli olunan ama bir o kadar da yanlış uygulamalar yapılabilen yaşlardır 20’li yaşlar… Genç bir cilde sahip olmanın güzelliği, tazeliği bir yana, tabi ki bu dönemde hormonal sebeplerle ciltte akne, yağlanma, sivilce gibi durumlarla baş edilmeye çalışıldığı yaşlardır da aynı zamanda… Ancak artık 20’li yaşlara gelinmişse, genç bir birey olarak da cilt bakımı yapmak gerek. Bunu en doğru ve uygun şekilde yapmak ise çok önemli… İşte, gençlere özel cilt bakım tüyoları ?

Genç Cilt Bakımı Nasıl Olmalı? 

genç cilt bakımı

20’li yaşların başlangıcında henüz çok kırışıklık ile karşılaşılmasa da, 25’i geçmeye ve hatta 20’li yaşların sonlarına doğru yaklaştıkça ciltteki elastikiyet yavaş yavaş azalmaya, özellikle de göz çevrelerinde ufak ufak kırışıklıklar baş göstermeye başlar. Nem dengesinde değişmeler gözlenebilir. Bu nedenle, ben daha gencim çok yolum var demeden, henüz yolun başında yaşlanmayı geciktirecek öneriler ile daha sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olman işten bile değil. Peki, henüz genç bir birey olarak genç cilt bakımı nasıl olmalı diye düşünüp, nasıl bir bakım süreci takip edeceğinize karar veremedin mi? Korkma, en iyi cilt bakım çözümleri sizler için burada!

  1. Hangi yaşta olursan ol, sabun ile cilt temizlemeye kalkma. Dolayısıyla, genç yaşta dahi olsanız, cildi sabun ile yıkamak cilt kuruluklarını arttıracak ve hatta cilt aşırı kuruyacağı için deri altı tabakalarınız bu kuruluğu gidermek için daha çok sebum yani cilt yağı üretecek. Bu da demek oluyor ki, cildin anlık kurusa da uzun vadede yağlanacak ve genç ciltlerde en çok karşılaşılan problemler olan sivilce, siyah nokta, egzema gibi hastalıklar daha çok ortaya çıkacaktır. Cildin akneye eğilimliyse, yağlı/akneye eğilim gösteren ciltler için La Roche Posay Effaclar Jel Temizleme Jeli genç ciltler için uygun olacaktır. Ayrıca Shiseido Complete Cleansing Microfoam Temizleyici Köpük de mükemmel tercihtir.  
  2. Mutlaka ama mutlaka yaz ya da kış fark etmeksizin güneş kremi kullanmak önemlidir. Bu aslında bir nevi geleceğe yatırımdır. Güneş kremi ciltte lekelenmelerinin önüne geçer. Ayrıca güneşin zararlı etkilerinden cildi korur ve böylece ciltteki yaşlanma geciktirilir. 50 faktörlü  Shiseido Güneşe Karşı Koruyucu Şeffaf Stik cildini iyi şekilde koruyacaktır. 
  3. Genç ciltlerde en çok karşılaşılan problemler ve sebepleri içerisinde yer alan sivilce ya da siyah nokta gibi sorunlara karşı Bade Natural Çay Ağacı Yağı Balmı Akneye Eğilimli Ciltler İçin Dengeleyici & Nemlendirici Balm da oldukça etkili sonuçlar almana yardımcı olacaktır. 
- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar