- Advertisement -

Genç Ciltler İçin Doğal Bakım Ürünleri

Öne Çıkan Yazılar

Ergenliğe adım attığı andan itibaren cildinde değişimler oluşmaya başladı. İşte bu yazımız senin için. Bugün seninle genç ciltler için doğal bakım ürünlerini keşfedeceğiz. Problemlerini keşfedip cildin için en uygun ürünü seçebilmen için sana birkaç örnek vereceğiz. Hazırsan başlayalım.

Neden Doğal Bakım Ürünleri

Bakım ürünlerinin birçoğunda kimyasal maddeler bulunur. Bu maddeler cildimize uyguladığımız an zarar vermese bile zamanla hasarlara sebebiyet verebilir. Aynı zamanda da alerjen bir bünyeye sahipsen bu kimyasallardan etkilenme oranın daha da artar. Değişime uğrayan genç ciltlerin bu kimyasallara maruz kalması da çok tavsiye ettiğimiz bir durum değildir. Üstelik doğal içerikli ürünler cildinin doğal dengesine kavuşmasına yardımcı olacaktır. Bakım ürünü önerilerine geçmeden önce dilersen cilt tipini nasıl belirleyeceğini anlattığımız yazımıza bir göz at: Cilt Tipi Belirleme ve Testi Nasıl Yapılır?

 Genç Ciltler İçin Doğal Bakım Ürünleri

genç ciltler için doğal bakım

  • Kiehl’s Clearly Corrective Dark Spot Solution

Cildinde bazen koyu lekeler ve ton farklılıkları meydana gelir. Kiehl’s’ in C vitamini içerikli bu ürünü problemini çözebilmen için sana fazlasıyla yardımcı olacaktır. Uygulamadan önce cildini iyice temizle. Bir pamuğa 2-3 damla sıkın ve tampon hareketlerle cildine uygula. Sabah akşam düzenli kullanımda istediğin sonucu alacaksın.

  • Pure Skin Matlaştırıcı Yüz Losyonu

Cildinde yağlanmalar meydana gelir ve bu en sık görülen problemdir. Yağlı cildin olduğu için su bazlı bir nemlendirici ile cildini nemlendirebilirsin. Sabah akşam cilt bakım rutinini yaptıktan sonra cildine uygulamalısın.

  • Pure Skin Arındırıcı Yüz Yıkama Jeli

Cildinde meydana gelen yağlanmaları su ile temizleyemezsin. Hele ki sabun kullanımını kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Doğal nar özü ve salisilik asit ile cildinin yapısını bozmadan fazla yapı temizler. Yağlanmanın meydana getirdiği parlama da bu sayede yok olmuş olur. Suyla köpürttükten sonra masaj yaparak uygulamalısın. Günde iki kere kullanmalısın ve göz çevresinden temastan kaçınmalısın.

  • Soltis Organik Sertifikalı Güneş Koruyucu Krem

Güneş ışınlarına fazla maruz kalmak UV ışınlardan dolayı cildimizde lekelere ve kızarıklıklara sebep olur. Bundan dolayı sadece plajlarda güneşlenirken değil günlük hayatında da güneş kremi kullanmalısın. Tamamen organik bu ürünü dışarı çıkmadan 10 dakika önce uygulamalısın. Tamamen açık alandaysan 2 saatte bir, ara sıra kapalı alanlara da gireceksen 4 saate bir uygulaman istenen korumayı sağlayacaktır.

  • Otacı Şampuan

Genç ciltler için doğal bakım deyince aklına sadece cilt bakımı gelmesin. Saçların da ilgiyi ve doğallığı hakeder. Kimyasallardan arınmış bir şampuan seçeneği bulduğumuza göre sıra geldi saç tipimizi belirlemeye. Saçlarınızın yağlanma sıklığı ve genel yapısına göre size en iyi gelecek şampuanı seçerek hayatınıza güçlü saç ve saç derisi ile devam edebilirsiniz.

Gördüğün gibi hayatına girmeye başlayan bu yenilikler o kadar da büyük problemler değilmiş. Doğru ve düzenli bir cilt bakımı ile bu problemlerden kurtulabilirsin. Fakat her şeyden önce kendini sevmelisin. Sağlıcakla kal ?

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar