- Advertisement -

Göz Altı Morlukları Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Öne Çıkan Yazılar

Hem kadınların hem de erkeklerin sorunu olan göz altı morlukları oldukça can sıkıcıdır değil mi? Zaten uzmanlara en çok sorulan soruların başında da göz altı morlukları neden olur ve nasıl geçer sorusudur. Göz altı morluklarından kurtulmak ve sebeplerini öğrenebilmek için işte sana fırsat!

Göz Altı Morlukları Neden Olur?

Göz altı morluklarının pek çok sebebi vardır. Bunların başında ise sigara içme, güneş ışınlarına fazla maruz kalma gibi çevresel faktörler, hiperpigmentasyon yatkınlığı olan kişilerde de görüldüğü gibi genetik faktörler, alerjiler, yeterince su içmemek, uykusuzluk, doğal yaşlanma süreci gibi pek çok faktör aslında göz altı morluklarına neden olur. 

göz-altı-morlukları

Göz Altı Morlukları Geçer Mi? 

Göz altı morlukları tabi ki düzenli bakım, sağlıklı yaşam koşullarının takip edilmesi gibi etkenlerle geçer. Bunun için;

  • Beslenme düzenine mutlaka dikkat edilmelidir. Taze meyve sebze tüketmeye özen gösterilmeli, aşırı alkol ve kafein tüketiminden kaçınılmalı, sağlıklı yağlarla yapılan yiyecekler tüketilmeli, tam tahıllı ürünler, protein içerikli gıdalar tercih edilmelidir. 
  • Uyku düzeni mutlaka kurulmalıdır. Günde ortalama 6 ile 8 saat arasında uyumak en sağlıklısıdır. Sırt üstü yatmak ve başı hafif yukarı doğru koyarak uyumak da göz altı morluklarının oluşmasının önüne geçer.
  • Göz altı morlukları için bakım ürünleri mutlaka kullanmaya özen göster ve özel bakım yapmaya gayret et.  

Göz Altı Morluklarına Özel Bakım Nasıl Yapılır? 

Göz altı morlukları ile savaşmak için sağlıklı yaşayıp, uyku düzenine dikkat edip, sağlıklı beslenmek çok önemlidir. Ancak yeterli değildir. Aynı zamanda göz altı morluklarından kurtulmak için özel bakım da yapmak gerekir. Bunun için;

  1. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için, cildini korumak kadar göz altı morluklarınla baş edebilmek için de mutlaka güneş kremi kullanmalısın. La Roche Posay Anthelios invisible Fluid Yüz Güneş Kremi kesinlikle çok seveceklerin arasında!
  2. Besleyici yağ içeriğine sahip olan göz kremleri kullanmak da göz altı morluklarının geçmesine yardımcı olur. L’Oreal Paris Mucizevi Yağ Günlük Göz Bakım Kremi ya da The Body Shop Vitamin E – Göz Kremi gibi ürünlere bayılacaksın. 
  3. Göz çevresinde göz altı morluklarını, şişkinliklerini rahatlatmaya yarayacak göz çevresi bakım kremlerini ihmal etme. Fit & Alive Göz Altı Bakım Kremi, Herbaderm Torba Ve Morluklara Karşı Göz Altı Kremi, Sebamed Q10 Anti-ageing Göz Altı Kremi gibi farklı seçeneklerdeki ürünler içerisinden kendine en uygununu rahatlıkla bulabilirsin. 
  4. Makyaj yardımcı ajanlarını kullanmayı ihmal etme. Böylelikle göz altı morluklarını kapatabilirsin. Max Factor Göz Altı Halkaları ve Morlukları için CC Stick tam da beğeneceğin türden bir kapatıcı!

 

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar