- Advertisement -

Güneş Öncesi Cilt Bakımı Önerileri

Öne Çıkan Yazılar

Yaz mevsimine girdiğimize göre önerilerimizi hemen güneşe göre ayarlıyoruz. Bugün seninle plajda geçirecek olduğun güzel saatlerin gölgelenmemesi için güneş öncesi cilt bakımı hakkında konuşacağız. Plaja gitmeden önce çeşitli problemleri yaşamaman için neler yapman gerektiğinden bahsedeceğiz. Bakalım kumsala inmeden önce neler yapmamız gerekiyormuş.

Güneş Öncesi Cilt Bakımı

  • Maske

Cildinin güneş ışınlarına tam anlamıyla hazır hissetmesi için dinlenmesi ve yatışması gerekir. Hem bu sebeplerden hem de cildinde birikmiş ölü derileri temizleyebilmesi açısından bu aşamada maske kullanımını öneriyoruz. Tüm bunların yanında hücre yenilenmesini ve yaşlanma karşıtı etkileri de artısı oluyor.

 

  • Nemlendirici

Nemlendirme her bakım rutininin vazgeçilmezlerindendir. Her bakım ritüelinin son aşamasında nemlendirici mutlaka kullanılmalıdır ki cildin nem dengesini koruyabilsin. Güneş öncesi cilt bakımında ise güneşe karşı bir bariyer oluşturarak koruma kalkanı oluşturmasının avantajı kullanılır. Aynı zamanda da güneş ışınlarına fazla maruz kalan cilt kurur. Uygun bir nemlendirici sayesinde cildin nem kaybına engel olunur. Unutma ki nemini kaybeden bir cilt yeni cilt problemlerine zemin hazırlar.

güneş öncesi cilt bakımı

  • Güneş Kremi

Bakımımızın son aşaması olarak güneş kremi var. Bildiğin üzere güneş ışınları kuruluğu, cilt lekelerini, çizgileri ve yaşlanma belirtilerini tetikler. Bunların önüne geçebilmek için mutlaka güneş koruyucu krem kullanmalısın. Tüm bunların yanında güneş kremi kullanmadan güneş ışınlarına maruz kaldığında cilt yanıklarına da maruz kalırsın. Cilt tipine uygun ve SPF’si uygun bir koruyucu krem kullandığın taktirde bu problemlerin önüne geçebilirsin. Yapman gereken tek şey güneş kremini en az 30 dakika önce cildine uygulamak.

Senin için 2021’in En İyi Renkli Güneş Kremleri’ni derledik. Senin için en uygun ve yaza olan heyecanı arttıracak güneş kremini seçtikten sonra güneşin tadını çıkarabilirsin.

 

  • Kimyasal Peeling ve Lazerden Uzak Dur

Kimyasal peeling ve lazer uygulamaları cildinde soyucu etkiler gösterir. Bundan dolayı da cildinde hassasiyet oluşur.  Bundan dolayı bu uygulamaları yaptıktan sonra güneş çıkmanı tavsiye etmeyiz. Çünkü hassaslaşan cildin güneş, kum ve deniz üçlüsüne çok da olumlu bir tepki vermeyebilir.

 

Gördüğün gibi yapman gerekenler de kolay yapmaman gerekenler de. Seni asla yormayacak birkaç güneş öncesi cilt bakımı sıraladık. Umarım memnun kalmışsındır. Yaz hazır, güneş ışıl ışıl peki sen hazır mısın? Artık evet. Yazın ve güneşin keyfini çıkardıktan sonra elde ettiğin sonuçları olumlu olumsuz fark etmez mutlaka bizlerle paylaş. Senin deneyimlerin bizi daha da iyi yapar. Işıl ışıl kalman dileğiyle ? Dilersen Güneş Sonrası Cilt Bakımı yazımızı da okuyarak kendine tam koruma sağlayabilirsin.

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar