- Advertisement -

Güneş Sonrası Cilt Bakımı Önerileri

Öne Çıkan Yazılar

Bütün günü plajda geçirdikten sonra farkında olmadan cildimiz yorulur ve yıpranır. Bugün senin için bu yıpranmanın etkilerini azaltabilmen için güneş sonrası cilt bakımını konuşacağız. Güneş sonra oluşan kızarıklık, nem kaybı ve ölü deriler gibi problemleri ele alacağız. Hazırsan başlayalım.

Güneş Sonrası Cilt Bakımı

  • Su İç

Gün içinde hem yorulduğun için hem de güneşe fazla maruz kaldığından dolayı ter ile kaybettiğin sıvıyı eve gelip kalp ritmin düzenlendikten sonra su içerek toparlayabilirsin. Çünkü suyunu kaybetmiş bir cilt problemlere açık bir cilttir. Zaten suyu sadece güneşli günlerde değil her gün içmelisin. Unutma ki su doğal ve çok güçlü bir nemlendiricidir.

  • Duş Al

Terini soğutmayacak derecede dinlenip su ihtiyacını karşıladıktan sonra sıra duş almakta. Güzel bir ılık duş hem tansiyonunu düzenler hem de gün boyu cildinde biriken kiri arındırır. Böylece cildin rahat bir nefes alacaktır. Nemlendirici özelliğe sahip bir duş jeli kullanman cildinin kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlayacaktır.

  • Ayaklarını Nemlendir

Tüm gün seni taşıyan bu uzvuna nemlendirici sürerek teşekkür edebilirsin. Hele ki denize girdiyseniz bir sıcak bir soğuk etkisi ayaklarını daha da hassaslaştırmıştır. Tüm bu etkileri minimize etmek için duş sonrası ayaklarını nemlendirebilirsin.

  • Arındırıcı ve Nemlendirici Kullan

Cildinde kalan ölü derileri ve kiri arındırmak için bir temizleyici jel ile cildini yıkayabilirsin. Bu cildinin arınıp nefes almasını sağlayacaktır. Ve tabi ki ayaklarınız gibi cildiniz de gün için de nemini kaybettiği için duş sonrasında da mutlaka bir nemlendirici kullanmalısın. Bu sayede cildin nem dengesini koruyabilecek ve problemlere karşı kendini savunabilecektir.

Nemlendirici kullanman gereken bir diğer durum ise ilgilenilmediğinde ciddi sonuçlar doğurabilecek olan cilt kuruluğudur. Gün içinde cildin denizin tuzlu suyu ve güneşin harmanlamasına maruz kalır ve bu da cildinin nem kaybetmesine sebep olur. Garnier Güneş Sonrası Nemlendirici & Ferahlatıcı Sprey ile vücudunun kaybettiği nemi kazanmasını sağlayabilirsin.

güneş sonrası cilt bakımı

  • Sakın Peeling Yapma

Özellikle kumsalda geçen bir günün ardından peeling yapman cildini tahriş edecektir. Gün içinde maruz kaldığı kum ve rüzgar sebebiyle cildin zaten doğal peelingini yapmış oluyor. Üzerine bir de evde yapacağın peeling istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bu seferlik çok sevdiğimiz peelinglerden uzak duruyoruz.

  • Dudaklarını Unutma

Gün içinde güneş ışınlarına maruz kalan fakat unutulabilen uzuvlarımızdan biri de dudaklarımızdır. Güzel bir plaj gününün ardından akşam yemeğine gitmek için sürdüğün kırmızı rujunun kuru ve buruşmuş dudaklarında durmasını istemeyiz. İşte tam da bu sebepten bakım rutininin bir parçası olarak nemlendirici veya vazelin uygulayabilirsin. Bu küçük aşama oldukça faydalı olacaktır.

  • Kızarıklık Giderici Kullan

Güneş sonrası cildinde kızarıklıklar meydana geldiyse birkaç saatliğine güneşe çıkmamaya özen göstermeni tavsiye ederiz. LR Aloe Vıa Aloe Vera Güneş Sonrası Jel Krem After Sun Gel Cream gibi aloe vera içerikli jeller kullanarak oluşan kızarıklıklarını yatıştırabilirsin. Böylece cildinde meydana gelecek daha büyük problemleri engelleyebilirsin.

  • Serinletici Jel Kullan

Gün içinde cildin çok fazla ısıya maruz kalır bu da teninin sıcaklığının artmasına sebep olur. Avon Care Sun+ Güneş Sonrası Serinletici Sprey Ve Jel ile cildin yatışarak rahat bir nefes alacaktır.

Güneş, yaz, alışveriş… .öncesinde ve sonrasında cildini ihmal etmezsen hepsi çok güzel şeyler. Sen de güneş sonrası herhangi bir öneride bulunmak istersen yorum alanımız seni bekliyor ? 

NOT: Güneş sonrası cilt bakımı tüyolarımızı arkadaşlarınla paylaşmayı da unutma.

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar