- Advertisement -

Güneş ve Deniz Sonrası Saç Bakımı Önerileri

Öne Çıkan Yazılar

Güneş öncesinde ve sonrasında cildimize nasıl bakım yapmamız gerektiğinden bahsettik sıra geldi saçlarımıza. Tatil günlerinden mahvolmuş saçlarla dönmemen için güneş ve deniz sonrası saç bakımından bahsetme kararı aldık. Saçların ne gibi etkenlere maruz kalıyor, saç bakım ürünlerinden ve maskelerden bahsedeceğiz. Güçlü saçlara hazırsan başlayalım.

Güneş ve Deniz Sonrası Saç Bakımı

Plajda geçirdiğin süre boyunca saçın güneş ışınlarına, serinlemek için denize girdiğinde denizin tuzuna veya havuzun klorlu suyuna maruz kalırsın. Tüm bu aşamalar gerçekleşirken ister istemez kuma da bulanıyorsun. Tüm bu etkenler saçının kurumasına, yıpranmasına hatta boyalıysa rengini kaybetmesine sebep oluyor. Güneşe çıkmamak veya denize girmemek gibi bir yola kalkışamayacağımız için saçlarımızın toparlanmasına yardım edecek ürünler kullanmalıyız. Yoksa nemini kaybetmiş, zayıf ve kırılmış saçlarla yaşaman sana problemler yaratacaktır.

Güneş ışınlarının etkilerini en aza indirebilmen için SPF içerikli bakım ürünü uygulamalısın. Burada sana yardımcı olabilecek birkaç ürün önerimiz var. İlk önerimiz Balmain Güneş Koruyucu Saç Spreyi. Temiz saça uygulanması gereken bu sprey UVA ve UVB filtreleriyle gün içinde maruz kaldığın güneş ışınlarının etkisini azaltır. Saçına koruyucu nem bariyeri oluşturur ve rengini korumasını sağlar. Maruz kaldığın tuz ve klora karşı da koruma sağlar. Bir diğer önerimiz ise Urban Care Monoi % Ylang Sıvı Saç Kremi. Yine UV filtresi içeren bir ürün ile saçlarını ağırlaştırmadan güneşe karşı koruyabileceksin. Kuru veya ıslak fark etmeksizin her türlü saça uygulayabilirsin.

Güneş ve Deniz Sonrası Saç Bakımı

Güneş etkenlerini azaltıcı ürünlerimizden sonra sırada doğal ve nemlendirici maske tariflerimiz var. Doğallıktan bir an olsun şaşmayanlara özel nemlendirici maskelerimiz;

  • Süt ve Bal Maskesi

Bir fincan süt ve 2 yemek kaşığı bal ile kuruyan saçların neme kavuşacak. Süt ve balı bir kasede karıştırarak saçının her yerine sür ve bone ile ört. 15 dakika bekledikten sonra şampuan ile yıkayarak durulayabilirsin.

  • Avokado ve Zeytinyağı Maskesi

Avokadosuz bir bakım rutini düşünmek imkansızdı ? 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı avokado kullanılarak yapılan bu kolay maske ile saçlarını nemine kavuşturabilirsin. Öncelikle avokadoyu ezmelisin. Daha sonra içine bal ile yağı ekle. Belli bir kıvama gelene kadar karıştırdıktan sonra 20 dakika bekle. Ilık su ile saçlarını yıkadıktan sonra beklenen neme sahip olacaksın.

 

Saçlarımız her zaman bir şeylerden etkilenir fakat gördüğün gibi bu durumla mücadele edilebilir. Yapman gereken tek şey tavsiyelerimize uymak ve deneyimlerini bizlerle paylaşmak. Güneş ve deniz sonrası saç bakımı önerilerimizi sevdiysen arkadaşlarınla da paylaşmayı unutma ?

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar