- Advertisement -

Hassas Ciltler İçin Bakım Önerileri

Öne Çıkan Yazılar

Hassas bir cildin var ve sen cildine en iyi gelecek bakım rutinini bir türlü oluşturamadın mı? Cildinde kızarıklıklar oluyor, kurumasının önüne pek geçemiyor ya da buna benzer sorunlar mı yaşıyorsun? Her ne kadar hassas ciltlere yapılacak bakım zorlu gibi görünse de korkmana gerek yok. Hassas cildine iyi gelecek önerileri bulabilmek için doğru yerdesin! İşte seni artık rahatlatacak hassas ciltler için bakım önerileri!

Hassas Cilt Nedir? 

Öncelikle hassas cilt nedir bunu belirlemek gerekir. Hassas cildi doğrudan net şekilde tanımlamak kolay değildir. Aslında hassas cilt yapısının ortaya çıkmasında pek çok etken olabileceğinden, hassas cilt neden ve nasıl oluşur bu durum bilinirse, hassas cildin tanımı yapmak daha kolay olacaktır. Eğer ki kişinin zayıf bir cilt bariyeri varsa, yani cilt dış etkenlere karşı daha korumasız bir durumdaysa hassas cilt oluşabilir. Aynı zamanda, alerjik bir bünye de hassas cilt oluşuma neden olabilir. Bu tarz bir cilt yapısına sahip kişilerin hassas cildi var denebilir. 

Hassas cilt bakımı nasıl yapılır? 

Eğer ki hassas cilt bakımı nasıl yapılır diye düşünüyorsan, öncelikle atman gereken adım kesinlikle hassasiyeti azaltıcı yani cildi yatıştırıcı bakım ürünleri kullanmandır. Cilde nazik davranan ve hassasiyeti arttırmayan, alerjik yapıyı daha da arttırmayacak hipoalerjenik içeriğe sahip cilt bakım ürünleri kullanılabilir. Hassas bir cilt için bakım rutinini oluşturmak, yine tüm cilt tiplerinde olduğu gibi belirli bir düzen içerisinde mümkün olacaktır. 

hassas cilt

Hassas Cilt Bakımı;

  • Hassas cilt için temizleyici seçimi çok önemlidir. Cildi temizlemek kadar, cilde zarar vermeden ve hassasiyeti arttırmadan temizlemek de bir o kadar önemlidir. DCL Kuru ve Hassas Ciltler için Temizleme Losyonu cilt hassasiyetini rahatlatacak ve temiz bir cilde sahip olmanı sağlayacaktır.
  • Hassas ciltler için peeling seçimi önemlidir. Peeling zaten cildi hassaslaştıran bir durum olduğundan, cilde zarar vermeden derinlemesine temizlik yapabilecek Sebamed Yağlı Ciltler Için Hassas Peeling gibi bir peeling seni çok rahatlatacaktır. 
  • Yine sana en uygun seçenekler arasından cildine destek sağlayacak hassas ciltler için maske seçeneklerini bulmalısın. Belirli aralıklarla maske yapmak cilt hassasiyetini yatıştıracaktır. 
  1. Hassas ciltler için seçiminde belki de en önemli cilt bakım ürünlerinin başını nemlendiriciler çeker. Hassas için nemlendirici seçimi doğru şekilde yapılmalıdır ki hem ciltteki kuruluğu gidersin, hem de hassasiyeti azaltarak yatıştırsınBade Natural Hassas Ciltler İçin Nemlendirici ve Rahatlatıcı Bakım Seti tam da senin aradığın gibi bir set. İçerisinde Ihlamurlu Rahatlatıcı Doğal Yüz Sabunu, Hassas Ciltler için Rahatlatıcı ve Nemlendirici Balm, Yoğun Besleyici Serum, Göz ve Dudak İçin Makyaj Temizleyici Yağ, Makyaj Temizleyici Yağ ile mükemmel bir bakım setine sahip olabilirsin. 
- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar