- Advertisement -

Karma Ciltler İçin Bakım Önerileri

Öne Çıkan Yazılar

Cilt tipleri içerisinde doğru bir cilt bakımı yapabilmek ve doğru cilt bakım ürünlerini bulmak konusunda diğer cilt tiplerine nazaran zorlanan cilt tipi kuşkusuz ki karma ciltlerdir. Karma cilt yapısında en çok karşılaşılan durum T bölgesinin yağlı, yanak bölgesinin kuru olduğu durumdur. Sen de karma cilt yapısına sahip olan ve karma cilt bakımı nasıl yapılır diye düşünüp, bu bakımın nasıl yapacağını bilmeyenlerden misin? O zaman doğru yerdesin. Cilt bakımının en hassas yapılması gereken cilt tiplerinden birine sahipsen, sana karma ciltler için cilt bakım önerileri sunuyoruz!

karma cilt bakımı

Karma Cilt Nedir?

Diğer cilt tiplerine nazaran, cilt tipini tayin etmede en çok zorlanan kişiler karma cilde sahip olanlardır. Biraz cildini gözlemleyerek cilt tipini belirlemelisin. Bunun sonrasında ise işin en önemli noktasına bulunuyor… Cilt tipine uygun kişisel bakım ürünlerini bulmak! İyi bir cilt bakımı yapabilmek için doğru bir karma cilt için nemlendirici seçimi yapmanın yanı sıra, temizleyiciler ve diğer bakım ürünlerine de özen göstermelisin. 

Karma Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Karma cilde sahipsen, cilt temizliğin için doğru ürünü bulmak işi kolaylaştırır. Çünkü karma ciltte hem parlamayı azaltmak, hem de pul pul dökülen yerlerin nemlenmesini sağlamak gerekir. Bunun için sabun içeriğine sahip temizleyicilerden uzak durmak en temel kural olmalı. Karma cilt için temizleyici seçimi nazik, yumuşak dokulu ürünler arasından yapılmalıdır. Size önerebileceğimiz güzel ürünler içerisinde Diadermine Micellar Yüz Yıkama Jeli ya da L’Oreal Paris Değerli Çiçekler Normal Ve Karma Ciltler Için Yüz Temizleme Sütü tam sana göre!

Karma Cilt İçin Nemlendirici Seçimi

Karma ciltlere her nemlendirici uymaz. Tercih edilecek olan nemlendirici, hem kuru olan cilt bölümündeki gerginliği, pullanmayı rahatlatacak bir içeriğe hem de yağlı bölgelerin parlamasının önüne geçecek bir içeriğe sahip olmalıdır. Senin de çok seveceğini düşündüğümüz L’Oreal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu Normalden Karmaya Ciltler iyi bir nemlendirme yaparak rahatlatacak. Böylece cildinin nefes aldığını hissedeceksin. Karma ciltler için maske yapmayı düşünüyorsan, zamanının daha fazla olduğu anlarda farklı bölge tiplerine farklı maskelerden uygulamanın daha avantajlı olacağını da belirtebiliriz. 

 

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar