- Advertisement -

Kaş Gürleştirme Hakkında Her Şey

Öne Çıkan Yazılar

Kaşlarımız yüzümüzü biçimlendiren en önemli faktörlerden biridir. Fakat seyrek kaşlarla karşılaşmak insanı bazen kötü etkileyebiliyor, bu yüzden biz de kaş gürleştirme hakkında her şeyi inceleme kararı aldık. Eğer sende seyrek kaşlarından şikayetçiysen bu yazımız tam sana göre. Doğal yöntemlerden hazır yağlara kadar her şeyi ele aldık. Hazırsan başlayalım.

Kaş Gürleştirme Doğal Yöntemleri

  • Kokusu rahatsız edici olsa da yemeklerimizi güzelleştirdiği gibi kaşlarımızı da güzelleştiren sarımsak listemizin ilk sırasında yer alıyor. Bir diş sarımsağı ikiye bölüp kaşlarına bastırarak sür ve 30 dakika beklettikten sonra bol su ile yıka. Bu uygulamayı haftada 3-4 kez uygularsan beslenen kıl köklerin sayesinde kaşların gürleşecektir.
  • Karadeniz’in bağrından koparılan bir parça fındığı tavada kavurup soğumasını bekle. Soğuduktan sonra hafifçe bastırarak kaşlarına sürersen fındığın besleyici yağı ile kaşların gürleşecektir.
  • Sarımsağa dayanamıyorum, fındığı da bulamıyorum diyorsan seni buraya alalım. Hepimizin evinde yumurta mutlaka bulunur. Bir adet yumurtanın sarısını kıvam alıncaya kadar karıştır ve kaşlarına sür. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile durula ve bu uygulamayı haftada 2-3 kez tekrarla. Beklediğin forma kavuşacaksın.
  • Soğuk kış günlerinin getirdiği kuru ve çatlak cildin bire bir dermanı olan vazelin aynı zamanda kaşlarımıza da iyi geliyor. Gece yatmadan önce yastığına bulaşmayacak derecede vazelini kaşlarına sür. Sabah ılık su ile temizle ve istediğin kaş formuna kavuşana kadar bu işlemleri tekrarla.
  • Badem yağını duymayan yoktur. Bu yağı kaşlarına dairesel hareketlerle sür ve bir gece bekletip sabah durula. Her gün uygularsan daha iyi sonuçlar elde edersin.

kaş gürleştirme hakkında her şey

Kaş Gürleştirme Serumu Önerisi

Birkaç doğal yöntemden bahsettiğimize göre yumurta çırpmakla veya sarımsak kokusuyla uğraştırmadan tek bir fırça darbesiyle işini kolaylaştıralım dedik. İşte karşında Farmasi Kaş ve Kirpik İçin Capixyl Serumu. 12 mililitrelik bir şişenin içinde istediğin kaşlar için bir derya bulunuyor. Kıl köklerini uyararak var olan kaşlarının daha da uzamasını; dökülmüş yerlerde ise kaş çıkmasını sağlar. Sabah ve akşam olmak üzere temiz ve kuru kaşlarına maskara ucu ile uygulamalısın. Düzenli kullanımın sonrası aynayı elinden düşüremeyeceksin ?

Bir diğer önerimiz ise INCIA % 100 Doğal Kaş Ve Kirpik Güçlendirici Serumu. Kesinlikle sentetik boya ve koku içermeyen bu serumu günde iki kez kaşlarına uygulaman sonucu birkaç ay içinde beklenen sonucu göreceksin.

Kaş Gürleştirme Yağı Önerisi

Seçeneklerimize seçenek ekledik ve seni yine malzeme hazırlamaktan kurtardık. Kaş bakım yağı ile badem yağı ve Hindistan cevizi yağı gibi maddeleri kendin elde etmek zorunda kalmadan Procsin bir şişenin içine koymuş hizmetimize sunmuş. Procsin Eyebrow & Eyelash Bakım Yağı ile kaşlarını zayıf bölgeleri de dahil olmak üzere kökten uca besler. Günde iki kullanman gereken bu ürünü istediğin verimi aldığın an bırakabilirsin.

Bir diğer önerimiz ise Arifoğlu Kaş Kirpik Bakım Yağı 10 ml + 10 ml – Argan Yağlı & Doğal E Vitaminli kaş bakım yağı. Yapman gereken tek şey içindeki özel fırçası ile kaşlarına günde 2 kere uygulamak. Birkaç ay düzenli kullanım sonrasında istenen verimi elde edeceksin.

 

Dökülen, seyrekleşen ve güçsüzleşip her gün dökülmelere maruz kalan kaşların için artık üzülmene gerek yok. İster evindeki yumurtayla ister cilt bakım ürünleri ile kaş gürleştirme adımlarını tamamlayabilirsin. Sen de deneyimlerini veya önerilerini yorumlara bırakarak listemizi arttırabilirsin. Güzellikle kalman dileğiyle ?

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar