- Advertisement -

Kırık Uçlu Saçlar İçin Özel Bakım Nasıl Yapılır?

Öne Çıkan Yazılar

Her zaman bakımlı, canlı, parlayan saçlara sahip olmak herkesin hayalidir. Zaten aksi şekilde cansız ve kırık uçlu saçları kim ister ki? Saçları matlaşmış, kurumuş ve nemini kaybetmiş, canlılığını yitirmiş, dokununca yumuşacık olmak yerine sertleşmiş saçlara sahip olmak hiç kimsenin isteyeceği bir durum değildir. Sen de herkes gibi saçlarının harika görünmesini, sağlıklı olmasını, buna en çok sebep olan saç kırıklarının olmamasını çok isteyeceğini biliyoruz. Zaten saç kırıklıklarının neden oluştuğunu bilsen, önleyebilecek adımları görebilsen, eminiz ki sen de saçlarında kırıklar meydana gelmesine müsaade etmezsin. Çok şanslısın, işte sana kırık uçlu saçlar için özel bakım nasıl yapılır soruları hakkında tüm cevaplar!

kırık uçlu saç bakımı

Kırık Uçlu Saç Neden Oluşur? 

Saçlarımız da vücudumuzdaki her nokta gibi canlıdır. Canlı olduğu için de dış etkenlerden kolaylıkla zarar görür ve saçlardaki hücreler zayıflayarak özellikle de saç uçları ölür. Çünkü saç uçları, aslında saçlarımızın en hassas noktalarından birisidir. Bu kadar hassas olan noktalar ise pek çok sebeple kırılabilir. Örneğin;

  • Saç şekillendirmede kullanılan maşalar, düzleştiriciler çok sık şekilde kullanılıyorsa,
  • Sıkça boya yaptırılıyorsa,
  • Perma, brezilya fönü gibi kimyasal ile yapılabilecek olan işlemler yaptırılıyorsa, 
  • Saçları doğal ve rahat bırakmaktan ziyade sürekli olarak çok gergin şekilde toplanıyorsa, 
  • Havlu ile saçlar sertçe kurulanıyorsa gibi pek çok sebep saçların kurumasına, canlılığını yitirmesine, saçların daha kırılgan hale gelmesine neden olur ve saçlar kolaylıkla kırılır.
  • Bunların yanı sıra, saç bakımlarının düzenli şekilde yapılmaması da saçların kırılmasını kolaylaştırır. 

Saçların kırılmaması için ne yapılmalı? 

Saçların kırılmasının önüne geçebilecek aslında birkaç püf nokta var. Bunları uyguladığın takdirde aslında saçlarında kırıklıkları önleyebileceğini göreceksin. Daha sağlıklı saçlara kavuşabileceksin. İşte sana kırık saç uçları için bakım önerileri ?

  • Saç Kırıklarına İyi Gelecek Onarı ve Bakım Yapan Şampuan Kullanmalısın.

Saçlarını temizlerken aynı zamanda da saçlarına bakım yapmana yardımcı olabilecek şampuanlar ile kırıkların ilerlemesini durdurabilirken çok daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsin. Örneğin Elseve Kırık Uç Onarıcı Bakım Şampuanı ya da Dove Kırık Uçlara Karşı Etkili Şampuan sana bu konuda oldukça yardımcı olacaktır. Gratis’teki bu ürünlere bakabilirsin.

  • Saçlarına Isıl İşlem Uyguluyorsan (Fön, Maşa, Düzleştirici vb.) Saçlarını Koruyacak ve Bariyer Görevi Görecek Bakım Ürünleri Kullanmalısın.

Saçlarına ısıl işlem yapmadan önce saçlarını koruyabilmene yardımcı olabilecek bakım kremleri sana çok faydalı olacaktır. Saç bakım yağları bu konuda etkilidir. Örneğin Misbahçe Onarıcı Saç Bakım Yağı ile saçlarını ısıl işlem yapmadan önce nemlendirirsen, göreceksin ki saçların daha az etkilenecek. Ayrıca maşa yapıyorsan, saç diplerinden başlayarak maşa yapmalısın. Böylelikle saç uçların zarar görmeyecektir. 

  • Saç Uçlarını Mutlaka Beslemelisin.

Saç uçlarının beslenmeye ihtiyacı olur. Bu nedenle saç uçlarına düzenli olarak bakım yaparsan göreceksin ki kırıklara elveda diyeceksin. Bade Natural Güçlendirici ve Onarıcı Saç Bakım Seti ile bunu başarabilirsin. Setin içerisinde Bade Natural Güçlendirici ve Besleyici Saç Bakım Yağı, Bade Natural Soğuk Sıkım Argan Yağı, Bade Natural Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı bulunuyor. 

- Advertisement -

1 YORUM

  1. Bilgi için çok teşekkürler uzun süredir kırıklarım hakkında araştırma yapıyorum nasıl düzeltebilirim diye. Burada önerilen ürünler çok iyi geldi kullanmaya devsm edicem ??????

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar