- Advertisement -

Kirpik Bakımı ile Etkileyici Bakışlar ve Sağlıklı Kirpikler!

Öne Çıkan Yazılar

Kaşlarımızı gürleştirecek tüm yöntemleri Kaş Gürleştirme Hakkında Her Şey yazımızda anlattığımıza göre sıra kirpiklerimize geldiiii. Bugünkü konumuz kirpik bakımı hakkında her şey. Doğal kürlerden serumlara kadar tüm çözümleri sana aktarmaya çalışacağız. İşte gür ve sağlıklı kirpikler için önerilerimiz. Hazırsan seni böyle alalım.

Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

“Temiz cilde bakım yapmalısınız” cilt bakımı yazılarımızın hepsinde özellikle vurguladığımız maddelerden biridir. Hatta en önemli maddemiz budur çünkü temiz bir cilde uygulanmayan bakım ürünleri kesinlikle verim veremez. Kirpiklerimizde de aynı durum geçerlidir. Kullandığın maskarayı ve eyelinerı  tamamen temizlemeden uygulayacağın zaman herhangi bir verim alamayacaksın. O yüzden önceliğin gün sonunda makyaj temizleme suyun ile göz makyajını tamamen temizlemek olmalı.

İkinci adım ise alacak olduğun ürüne veya evde kendin hazırlayacak olduğun karışıma karşı cildinin hassasiyet gösterip göstermemesini analiz etmek. Cilt tipini güzel analiz edebilirsen size uygun kaş bakım ürününü ona göre alabilirsin böylece özellikle göz gibi hassas bir bölgede istenmeyen sonuçlara maruz kalmazsın.

kirpik bakımı

Evde Kirpik Bakımı İçin Tarifler

  • Vücuttaki ödemlerimizi atmak için içtiğimiz yeşil çaylarımız bir de kirpiklerimize etki ediyor. Yeşil çayınızı demledin ve hem içiyorsun hem de çalışıyorsun. Çayın hafif soğuk bir ılıklığa ulaştığında bir pamuğu çayına daldır ve kirpiklerine sür. Bu sayede hem kirpiklerinin dökülmesini engellemiş olursun hem parlak bir forma kavuşmalarını sağlamış olursun hem de göz çevrenin daha genç görünmesini sağlarsın.
  • Kaş bakımında da oldukça tavsiye edilen bu yöntem uygulandığı an etkili sonuçlar verir. Yatmadan önce bir pamuk yardımıyla kirpiklerine zeytinyağını yedirdikten sonra uyuyabilirsin. Düzenli kullanım sonucu gür ve canlı bir kirpik formuna kavuşacaksın.
  • Yine kaş gürleştirme amaçlı kullanılan yöntemlerden biri olan vazelinle beraberiz. Sıcacık yatağınıza girmeden hemen önce kirpiklerine çok az miktarda vazelin uygula. Sabah kalktığında ise normalden daha fazla su ile kirpiklerini arındır. Düzenli kullanım sonrasında kirpiklerin canlanacak ve dökülmelerin sona erecek.

Yeşil çayın kokusuna bile tahammül edemem, vazeline de alerjim var diyorsan senin için bir kurtarıcı seçtik.

Kirpik Bakımı İçin Badem Yağı İçerikli Cilt Serumu

Incia Tatlı Badem Yağı İçerikli Kaş ve Kirpik Serumu sadece 10 ml olmasına rağmen büyük işler başarıyor. Argan yağı, tatlı badem yağı ve E Vitamini gibi besleyici özelliklere sahip içeriği ile kirpiklerini besler ve güçlendirir. Sentetik koruyucu ve boya içermez. Kirpiklerini temizledikten sonra 1-2 damla damlatıp parmak ucunda beraber yay. Etkili sonuçlar için günde iki kere uygulamalısın.

 

Püf noktası: Göz makyajı için alacak olduğun ürünlerin E Vitamini içermesini özen göster. E Vitamini saç, kaş ve kirpiklerimizin uzamasını sağlayan etkili bir vitamindir.

 

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar