- Advertisement -

Kış Ayları İçin Cilt Bakımında Doğal Ürünler ve Tarifler

Öne Çıkan Yazılar

Kış aylarının ciltte yarattığı en büyük sorun, kuşkusuz ki nemini ve dolayısıyla canlılığını kaybetmesi… Kış boyunca nemli kalan bir cilt kimin hayali olmaz? Üstelik kim cildi pütür pütür olsun, fresh bir görünüm kazanmasın ister ki? Bunu sağlayabilmek için ise, kışın sert koşulları ile baş edebilecek, cilde huzur verebilecek kış ayları için doğal bakım ürünleri en ideal seçim olacaktır. 

kış ayları için cilt bakımında doğal ürünler

Kış Ayları İçin Doğal Bakım Ürünleri

Kış aylarında dışardan bakıldığında dahi fark edilebilen çatlamış, pullanmış cilt görünümü hem hoş bir görünüm oluşturmaz hem de sağlıklı değildir. Üstelik bu şekildeki ciltler, sahiplerine acı da verir. Nemlendirilmeye, ilgilenilmeye o kadar ihtiyaçları vardır ki bir yardım eli uzansın diye bekler. Sizler, cildinizin yardım eli olmaya hazır mısınız? Her nasıl ki başınız ağrısa sebebini bulup gidermeye çalışıyorsunuz, aynı şekilde cildinizdeki sorunları da gidermek için harekete geçmeniz gerekir. Cildi nemlendirmek için gerekli nemlendiriciler, kış için doğal cilt maskeleri, canlandırıcı ve arındırıcı tonikler derken kışın pek çok yardımcıya ihtiyacınız var. Hele de kışın da makyaj yapmaya devam ettiğimiz düşünülünce, cildimizi temizlemek ve temizlerken de kurutmamak en önemli konu! 

Cildinizin nemini kaybetmesi şöyle dursun, aksine daha çok nemlendirip cildinize nefes aldırabilecek bir temizleyiciniz olsun tabi ki istersiniz. Bade Natural, hem son derece faydalı çay ağacı bitkisinin özlerini kullandığı hem de yenileyici ve canlandırıcı özelliği ile öne çıkan Hint yağı ile birleştirdiği Çay Ağacı ve Hint Yağı Yüz Makyaj Temizleyici Yağ sayesinde, doğal ve etkili cilt bakım ürünlerini alıcıları ile buluşturmayı başarmış. Bu makyaj temizleyici sayesinde cildiniz bebeksi bir yumuşaklığa kavuşacak, emin olabilirsiniz.

Evde Cilt Maskesi Tarifi

Cilt bakımınızı düzenli ve en uygun şekilde yapmak istiyorsanız, bunun için cildinizi düzgün şekilde temizlemeniz ve tabi ki sonrasında da ara ara peeling yapmanız, belirli aralıklarla cildinize destek sağlayacak maskeleri uygulamanız, serum ve nemlendiriciler ile de taçlandırmanız gerekir. İster maske yapın, ister nemlendirme işlemi yapın, her türlü cilt bakım rutininde en önemli konu, kullanılan cilt bakım ürünlerinin içeriğidir. İçeriği doğal, cilde uyumlu bakım ürünleri bulmak hayati önem taşır. Mis Bahçe’nin doğal içerikli Jojoba Yağı, Tatlı Badem Yağı gibi ürünler ile cildinizi mutlu etmeniz işten bile değil. Bununla birlikte kendinizin evde cilt maskesi tarifi sayesinde yapabileceğiniz maskeler ile harika işler çıkarabilirsiniz. 

İşte size, evde kolayca yapabileceğiniz “ballı süt maskesi” tarifi…

Sizin için gerekli olan malzemeler 1 yemek kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı limon ve akneli bir cildiniz yoksa 1 tatlı kaşığı süt… Akneli cilde sahip olan sütsüz şekilde yapmalıdır. Tüm malzemeleri iyice karıştırıp losyon haline getirin ve cildinize uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra ılık suyla yıkayın. Farklı anında görebileceksiniz!

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar