- Advertisement -

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Öne Çıkan Yazılar

Kış ayları neredeyse geldi çattı. Kısa bir zaman içinde kış aylarına adım atacağız ve maalesef ki cildimizin yaz mevsimindeki gibi taze kalması imkansızlaşacak. Bizim de cildimize yardım etmemiz ve kış aylarına özel bakımlara başlamamız lazım. Sen de hemen yaz aylarından kalma cilt bakım rutinini bırakıp acilen kış düzenine geçmelisin. Bu sayede gözler üzerinde olacak ve ışıl ışıl göz kamaştıracaksın. 

Kış Aylarında Cilt Bakımı

Kış ayları cildimiz için oldukça zorlu geçiyor. Özellikle de cildin nemini kaybetmesi ve kış aylarında cilde nem kazandıracak bir cilt bakımı yapılmaması sonucu cansız bir görünüm ortaya çıkması işten bile değil. Bu nedenle, cildimize nem kazandıracak, canlandıracak ve yaz dönemindeki taze cilt görünümüne kavuşmamızı hızlandıracak ürünler kullanmak gerekir. Bunun için de özellikle içeriğinde Hyalüronik asit gibi bileşenler olan ürünler kış dönemi için en uygun seçeneklerdendir. 

kış aylarında cilt bakım

İşte, Kış Aylarında Yapmamız Gereken Önemli Cilt Bakım Tüyoları

  • Cildimize Mutlaka Hem Canlandırıcı Hem De Nemlendirici Maske Uygulamalıyız 

Cildimizi ihmal etmemeyi öğrenmemiz gerek. Nasıl ki vücudumuzda herhangi bir sorun olduğunda doktora gideriz ve verdiği ilaçları kullanırız, dolayısıyla o rahatsızlığı gidermeye çalışırız, cildimizin de ihtiyaçlarını ve sorunlarını ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapmalıyız. Özellikle de kış aylarında en çok ihtiyacımız olan şey kuşkusuz ki nem ve tabi ki bunun yanı sıra canlılık! Canlı ve taptaze bir görürüm elde edebilmek için de kış cilt bakımı ürünleri bizim kurtarıcımız…  Kuruluk hissini azaltıp canlandıran, arındırıcı özelliğe sahip maskeler ile tonikler bu dönemde en büyük yardımcımız olacak. Hele de Misbahçe Nemlendirici Gözenek Karşıtı Aktif Yüz Suyu ile Bade Natural Doğal Nemlendirici Tonik Gül Suyu  favorimiz olabilecek kadar güzeller! Cildinizin günlük temizliğini yaparken nemlendirme işlemini de yapmış olacağız. Hal böyle olunca, kış aylarında cilt bakımı yaparken bu kadar kolaylık varsa bizler daha ne isteyelim?  

  • Kışın Gece Bakımları Olmazsa Olmazlardan!

Geceleri cildimizin en çok kendini yenilediği, onardığı zaman dilimidir. Dışarının tozu pisi olmadan, özellikle de eve gelip duş alındıktan sonra rahatlamış bir cilt gece boyunca kendini yeni bir güne hazırlamaya çalışır. Ancak bu onarım işlemini yaparken cilde destek olmaz gerek. Yoksa maalesef ki cildimiz kışın soğuk zamanlarında tek başına yetemeyecektir. Bu nedende, hem kışın cilt kuruluğu sorununa çözüm bulmak, hem de cildi canlandırmak için Misbahçe Canlandırıcı Gece Bakımı Kremi ideal çözüm!

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar