- Advertisement -

Korona Virüs Sürecinde El Kuruluğu ve Bakımı

Öne Çıkan Yazılar

Korona virüs tüm dünyayı etkisi altına aldı ve pandemi şeklinde hala etkisini sürüyor. Tabi ki korona virüsten korunmak için en önemli etkenlerden birisi de elleri sık sık su ve sabunla en az 30 saniye boyunca yıkamak, elin her noktasını detaylıca temizlemek ve tabi ki ev dışında olduğumuz yerlerde de dezenfektan kullanmak… Hastalıktan korunmak için gerekli olan bu durum maalesef ki el sağlığımız için çok da iyi gelmiyor. El cildinin kurumasına neden olmakla kalmıyor, ayrıca egzamalara da neden olabiliyor. 

korona virüs döneminde el kuruluğu ve bakımı

Yine de korkmamak lazım. Tabi ki sağlığımızı korumak için korona virüs el yıkama sıklığı çok olacak ancak ellerimizi bu kadar sık yıkarken cilt hassasiyetini azaltmak için de bazı şeyler yapılacak. Evet, korona virüsten korunurken cilt hassasiyetini en aza indirmek mümkün.

Korona Virüs Sürecinde El Kuruluğu İçin Çözümler

  • Korona virüs el kuruluğu ortaya çıkardığı bir gerçek. Çünkü fazla sabun ve su, ayrıca dezenfektanlar da el kuruluğunu arttığı hatta ellerde çatlamalara neden olduğu biliniyor. Ancak ellerdeki bu hassasiyeti azaltmak için klasik el sabunlarından ziyade eczanelerde satılan ve içeriğinde deterjan içeriği olmayan temizleyiciler kullanılabilir. Bu temizleyiciler cildin doğal nem dengesini bozmadan, ciltte tahriş ve tahribat yapmadan elleri temizlemeye yardımcı olur. Bununla birlikte nemlendirici sıvı sabun da elleri kurutmadan daha nemli kalmasına yardımcı olur. Dove Deeply Nourishing Nemlendirici Sıvı Sabun kesinlikle çok beğeneceğin ve ellerine iyi gelecek bir sabun olacak. 
  • Korona virüs süreci aslında dermatitleri yani egzamaları arttırdı. Dolayısıyla kovid elde egzema oluşturduğundan, bunun önüne geçmek gerek. El egzamasının önüne geçmekte en başarılı bakım ürünleri nemlendiricilerdir. Nemlendiriciler el cildinde hasar gören dıştaki koruyucu tabakayı onarır. Üstelik nemini kaybeden ve kuruyan ciltte nemi hapsederek ellerin nemli kalmasına yardımcı olur. Bu nedenle, elleri normalin de üzerinde sık sık yıkadığımız şu günlerde eller her yıkandıktan sonra, dezenfektanlar sık sık kullanıldıktan sonra, ellerde kuruluk hissi oldukça mutlaka nemlendirici kullanmak gerekir. Misbahçe Onarıcı Yoğun El Balsamı bu günlerdeki ellerde meydana gelen zararlanmaları en aza indirebilecek kadar başarılıdır. Yine aynı şekilde nemlendirici el kremi olarak Neutrogena Hydro Boost El Kremi de ciltte kaybolan nemi yerine koymakla kalmayıp aynı zamanda nemi deri altına hapsetmeye yardımcı olur. 

 

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar