- Advertisement -

Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Öne Çıkan Yazılar

Cilt tiplerinin farklı olması, her cilt tipi için farklı şekilde bakımlar yapılmasını gerektirir. Bunun en önemli sebebi, her cilt tipine aynı tipte cilt bakım ürününün olamayacağıdır. Cilt tipleri içerisinde yer alan ve daha çok nemlendirilmeye ihtiyaç duyulan kuru ciltler için kuru cilt bakımı nasıl yapılır diye merak edenler için bazı önemli püf noktalarını derledik. Gelin, birlikte kuru ciltlerimizi nasıl koruyacağımıza, nasıl bakım yapacağımıza göz atalım.

Kuru Cilt Nedir?

Kuru cilt, cilt tipleri içerisinde normal ya da yağlı ciltlere nazaran nemini çok daha hızlı şekilde kaybeden ciltlerdir. Nemin çok hızlı şekilde kaybedilmesi, ciltte pul pul dökülmelere neden olur. Cilt nemini kaybettiğinden elastikiyeti de azalır ve böylece ciltte gerginlik meydana gelir. Bu gerginliği ortadan kaldırmak, pullanmaların önüne geçmek ve ışıl ışıl parlayan bir cilde sahip olabilmek adına, kuru cilt için nemlendirici seçimi başta olmak üzere, cilt bakımı nasıl yapılır adım adım sizlerle!

Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kuru cilt bakımı

Kuru cilde sahip kişilerin cilt yapısı diğer insanlara nazaran daha az yağ üretir. Bu da tabi ki cilt bariyerini zayıflatır, nem tutma kapasitesi azalır, dolayısıyla cildin zarar alması daha muhtemeldir. Ciltteki kuruluğu azaltmak için ise yapılması gerekenlerin başında sağlıklı beslenmek, bol su içmek, sabun ve sabun içerikli bakım ürünlerini kullanmamak, alkol içerikli ürünler ya da parfüm gibi kurutucu özelliği daha yüksek olan ürünleri cilde sıkmamak gelir. 

Kuru Cilt İçin Temizleyici Seçimi

Cilt bakımının en önemli adımı, cildi dış etkilerden dolayı meydana gelen kirlilik unsurlarından arındırmaktır. Bunun için de cilt temizliğinde etkili olan tonikler hanımların ciltlerinde harikalar yaratır. Kuru cilt için temizleyici seçimi yapılacaksa, Bade Naturel Kuru Ciltler İçin Antioksidan Etkili Yoğun Nemlendirici Tonik oldukça etkili sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Kuru Cilt İçin Nemlendirici Seçimi

Kuru cilt için en önemli şeylerden birisi nemlendiriciler ve cildi rahatlatan kuru ciltler için maske seçenekleridir. Trendyol’da ikili şekilde satılan ve oldukça avantajlı paket haline gelen Bioderma Atoderm Çok Kuru Ciltler Için Nemlendirici Krem kampanyasından faydalanabilirsiniz. Hanımlar, göreceksiniz ki bu nemlendiricilerle cildiniz bebeksi bir yumuşaklığa kavuşacak.

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar