- Advertisement -

Manikür ve Pedikür Seti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öne Çıkan Yazılar

Güzelleşmek için illa ki tonlarca para dökmeye gerek yok. Evde kendiniz de güzelleşebilirsiniz. Eğer siz de manikür ve pedikürünüzü evde yapmaya karar verdiyseniz gelin beraber hangi kriterlere uyarak ürün seçimi yapmamız gerektiğine bakalım.

Manikür ve Pedikür Setinde Neler Olmalıdır?

  • Manikür ve pedikürümüz 5 temel malzemeden oluşur. Bunlar itici, et pensi, tırnak pensi, manikür makası ve tırnak törpüsüdür.
  • İtici: Tırnak diplerimizdeki kütikülün zarar görmeden kaldırılmasını sağlar. Kütikülü kaldırarak(manikür itme) kolayca kesilip atılmasını sağlar. İki çeşidi vardır. Tek taraflı iticide bir adet spatula vardır bu da manikürü kaldırmaya yarar. Başka bir işlevi yoktur. İkincisi ise çift taraflı iticidir. Bir tarafındaki sivri ucuyla manikürü iterken içindeki kiri temizlemeye yarar. Diğer tarafı ise itilen kütikülleri kesmeye yarar.
  • Et Pensi: Tırnak çevresindeki etlerimizi temizlememizi sağlar.
  • Tırnak Pensi: Tırnak kısaltma ve ölü deri temizleyici olarak kullanılır. Sivri ve keskin bir uca sahiptir. 4,6,8 ve 10 mm çeşitleri vardır.
  • Manikür Makası: Aslında hepinizin bildiği tırnak makasının diğer adıdır. Şeytan tırnaklarınızı koparmak yerine tırnak makasıyla almanız enfeksiyonları ve ağrıları engeller.
  • Tırnak törpüsü: Çelikten üretilen sivri uçlu bu madde pürüzlü yapısı ile tırnağınıza zımpara etkisi yapar. Böylece tırnaklarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Sadece bu 5 malzeme ile evinizde istediğiniz manikür ve pedikürü kolayca yapabilirsiniz.

manikür ve pedikür seti

Manikür ve Pedikür Setimi Hangi Kriterlere Göre Seçmeliyim?

  • Bildiğiniz üzere manikür ve pedikür tırnaklarımız ve çevresindeki ölü derilere uygulanır. Yani hangi seti alırsanız alın dikkat etmeniz gereken ilk ve en önemli seçenek hijyendir. Manikür ve pedikür setiniz kesinlikle şahsi olmalı. En kaliteli seti de alsanız ürünlerinizi başka biriyle paylaştığınız an sağlığınızı tehlikeye atmış olursunuz. Her ne kadar ölü deriyi toplasak da istenmeyen kazalar sonucu parmaklarımızı kesebiliyoruz. Bu kesikten bulaşacak en ufak kan başka birine hastalık verebilir. Bu yüzden her şeyden önce hijyen diyelim ve diğer adımlarımıza geçelim.
  • Almanya’nın Solingen şehrinde, dünya üzerinde cerrahiden güzelliğe çelik içeren her türlü malzeme üretilir. Manikür aletlerinde ise Cobalt çeliğini kullanırlar. Bu da ürünlere hem ideal keskinliği sağlar hem de bu keskinliğin uzun süre kalmasını sağlar. Fakat Solingen bir marka değil kaliteli çelik üretim merkezidir.
  • Setinizi satın alırken ürünlerin bileylenmesini isteyiniz. Çünkü bileylenebilen çelik kalitelidir. İdeal keskinliğe ulaşmıştır. Bileylenmemiş bir set alırsanız hayal kırıklığına uğramanız kaçınılmazdır.
  • Über ve Brens markalarını tercih etmenizi öneririz. Tescilli ürün olduklarından dolayı Türkiye’de sadece orijinaller satılır. Yani sahte ürünler ile kandırılmadan ideal ve sağlıklı manikür ve pedikürünüzü yapabilirsiniz.
- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar