- Advertisement -

Olgun Ciltler İçin Bakım Önerileri

Öne Çıkan Yazılar

Cilt tiplerine göre bakım yapmak oldukça önemlidir. Her yaşta, henüz cilt gençken dahi cilt temizliği başta olmak üzere, düzenli cilt bakımı yapmak geleceğe yatırımdır. Çünkü bir gün kendimiz gibi ciltlerimiz de olgunlaşacak ve geçmiş yıllarda çok iyi bakılmamışsa olgun bir cilt olduğunda cildimize bakım yapmamız daha zorlaşacak. 

Olgun cilde sahipseniz, artık cildinizde sadece pürüzsüz, aydınlık bir görünüm elde etmenize yardımcı olacak bir cilt bakım rutini size yetmeyecektir. Olgun cilt bakımı nasıl yapılır bilmiyorum diye endişe etmeyin. Sen de güzel yıllar geçirmiş ve artık olgun bir cilde sahip olmuşsan, cildinin hangi yaşta olursa olsun yıllara meydan okuyarak sıkı kalmasını, nemli tutabilmeyi istiyorsan doğru yerdesin. İşte sana olgun ciltler için bakım önerileri! 

yaşlı cilt bakımı

Olgun Cilt Nedir? 

Eğer ki 40 yaş ve üzerindeki kişilerden biriyseniz, artık olgun cilt tipine geçiş yapmışsın demektir. Daha önceki yıllarda ister kuru, ister yağlı, ister karma bir cildin olsun, artık olgun bir cilde sahipsen cildinin çok daha özel bir bakım gerektirdiğini unutmaman gerekir. Geçen yıllara inat cildinin tazelenmesini sağlamak istiyorsan, artık bakım rutinine olgun cilt için nemlendirici seçimi yaparak Bioderma Kuru ve Olgun Ciltler İçin Yoğun Besleyici Bakım Kremi gibi nemlendiricileri ve anti-aging bakım ürünlerini eklemen gerek! 

olgun cilt bakımı

Olgun Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Olgun ciltler için bakım daha özen gerektirse de, aslında tüm cilt tiplerinde olduğu gibi belirli bir düzende yapıldığı taktirde hiç de zorlamayacak bir bakım rutinin olabileceğini göreceksin. 

Olgun bir cilde bakım yapmak için;

  1. Olgun cilt için temizleyici seçimi en uygun şekilde yapılarak, cildini olgun ciltlere uygun DDF Olgun Ciltler İçin Anti Age Etkili Krem Formunda Temizleyici gibi temizleyiciler ile düzenli olarak mutlaka temizlemesin.
  2. Yine olgun ciltlere uygun peelingler kullanmalısın.
  3. Olgun ciltlere uygun Bade Natural Yaşlanma Karşıtı ve Sıkılaştırıcı Tonik gibi tonikler ile serumları düzenli bakımından eksik etmemelisin.
  4. Olgun ciltlere uygun bakım kremleri ile Farmasi Dr.c.tuna Age Reversıst Nemlendirici Krem gibi nemlendiricileri bulundurmalısın. 
  5. Belirli aralıklarla yine cildine uygun olan olgun ciltler için maske seçenekleri ile Dermokil Special Olgun Ciltler İçin Kil Maskesi gibi maskeler ile cilt bakımını desteklemelisin.
  6. Cilt hangi döneminde olursa olsun, mutlaka ama mutlaka güneş kremi kullanılmalıdır. Bu nedenle, olgun ciltlere uygun güneş kremini yaz ya da kış fark etmeksizin hayatından eksik etmemelisin.
- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar