- Advertisement -

Retinol Dosyası: Cildinle Yıllara Meydan Oku

Öne Çıkan Yazılar

Anti-aging hayranları için dev gibi bir yazı hazırladık. Karşınızda tüm ayrıntıları ile retinol dosyası. Kırışıklıklardan, sarkmalardan ve ince çizgilerden şikayet eden herkesi bu yazıda topluyoruz. Olgun bir cilde sahip olanları özellikle davet ediyoruz. Yılların izlerini silmeye hazırsan başlıyoruz.

Retinol Nedir?

Bir asitten elde edilen ve hücre yenilenmesini sağlayan retinoid bileşen grubunun bir üyesidir. Anti-aging ürünlerin içeriğinde kullanımı tercih edilir.

Retinol Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

A vitamininin farklı bir formunu barındıran bu madde hücre yenilenmesi, antioksidan ve kolajen sentezi, güneş lekesi tedavisi ve hücre onarımını destekler. Kolajen üretimi sayesinde cilde elastikiyet sağlar. Böylece cilt yenilenmesi tetiklenir ve cilt gençleşir. Aynı zamanda antioksidan özelliği sayesinde sivilcelerle mücadelede de kullanılır.

Ciltte soyucu etkiye sahip olduğu için cildi hassaslaştırır. Hassas cilde sahip olanlar ekstra hassasiyeti kaldıramayabilirler. Işığa hassasiyeti arttırdığı için ya gece kullanılmalı ya da en az 30 faktörlü güneş kremi ile gündüz kullanılmalıdır.

Cildini herhangi bir temizleyici ile temizleyip kuruladıktan sonra avuç içine 4-5 damla sıkarak tüm yüzüne ve boynuna yedirmelisin. Başlangıç aşamasında düşük konsantrasyon ile başlamalı ve haftada 2-3 kez kullanmalısın. Yaşanacak tahrişi azaltmak için retinolün ardından nemlendirici veya yatıştırıcı krem kullanabilirsin. Asidik özelliğe sahip olduğu için diğer asitlerle beraber kesinlikle kullanmamalısın.

Yaşlanma karşıtı etkiler gösterdiğinden dolayı beklenen sonucu 6 ay kullanımdan sonra görmeye başlayacaksın. Bu süreçte biraz sabırlı olmalısın ?

retinol

Retinol Ürünleri Hangi Yaş İtibariyle Kullanılabilir?

Yaşlanma karşıtı etkiler gösterdiği için olgun cilt tipine sahip kişilerin kullanmasını tavsiye ediyoruz. Yani bu da 30’lu yaşlar ve üzerine hitap ettiği anlamına geliyor.

Retinol Ürün Önerisi

L’Oréal Paris Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu

Hücre yenilenmesinin tetiklendiği ve güneş ışınlarına maruz kalmamak adına L’Oréal bizim için gece serumu üretmiş. %0,2’lik saf retinol oranı ile en derin kırışıklıkların dahil olmak üzere gözle görülür sonuçlar elde etmeni sağlar.

  • Kullanıldığı an pürüzsüz bir görünüm oluşturur.
  • 1. ayda cilt dokun düzelmiş, parlak ve genç bir görünüme kavuşur.
  • 4. ayda %36 oranında kırışıklık görünümü azalmış olur.

Temiz cildine nemlendiriciden hemen önce 3-4 damla şeklinde göz çevrenden uzak tutarak uygulamalısın. Tabi ki cildini alıştırarak kullanmalısın. Bu yüzden ilk hafta sadece 2 gece kullanmalısın. İkinci hafta birer gece arayla kullanmalısın. Üçüncü haftadan itibaren cildinin tolerans seviyesine göre kullanımı azaltıp arttırabilirsin.

Jeuvenile Retinol In Squalene %1 + Hyaluronic Acid %1.5 + Panthenol %3 Cilt Serumu 

Yağ bazlı formüle sahip bu ürün istenmeyen kırışıklıklarla mücadelede bir diğer yardımcınız. Tüm cilt tipleri için uygundur. Alkol, paraben ve parfüm içermez.

The Ordinary Retinol In Squalane 0,5% 30ml

Ince çizgi görünümünü, uv ışınları sonucu oluşan cilt hasarını ve yaşlanma belirtilerini azaltır. Tüm cilt tipleri için uygundur.

Evet yaş ilerliyor cildimiz kırışıyor fakat her zaman ki bunun da bir çaresi bulunmaktadır. Yapman gereken tek şey cildine hak ettiği değeri vermek ve deneyimlerini bizimle paylaşmak.

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar