- Advertisement -

Saç Derisi Bakımı Hakkında Her Şey

Öne Çıkan Yazılar

İster kadınlar için olsun, ister erkekler için… Saçlar bir kişinin en önemli aksesuarıdır. Kişiyi ilk gördüğümüzde öne çıkan, göz alıcı olduğunda da görsel bütünlüğünü tamamlayan saçlara aslında hepimiz çok özen gösteriyoruz. Ancak unutulan bir şey var. Güçlü saçlar için güçlü saç derisi gerekir. Saçların güzel görünmesi için elimizden geleni yaptığımız kadar, saç derimize de o denli özen gösteriyor muyuz? 

Bir anket yapılsa ve bu soru sorulsa, çok büyük bir çoğunlukta evet cevabının gelmesi zor. Çünkü saçların uçlarının kırık olmaması, saç dibinden ziyade boy kısımlarının sağlıklı olması için çabalanıyor. Ancak bilinmesi gereken en önemli şey, sağlıklı ve güzel görünen saçlara ulaşmak için saç derisine özen göstermek, korumak ve bakım yapmak en önemli unsur! İşte size, saç derisi bakımı hakkında önemli tüyolar…

saç derisi

Saç Derisi Neden Kaşınır? 

Saç derisinin kaşınması aslında oldukça normal bir durumdur. Ancak saç derisindeki kaşıntı rahatsız edecek noktaya doğru gidiyorsa, bir rahatsızlık haline geçiyorsa, bu durumda saç derisi neden kaşınır diye merak etmen çok normal. Saç derisinin kaşınmasının pek çok sebebi olabilir. Örneğin, saç derisinde kuruluk olabilir veyahut saç derisi egzema olmuş olabilir, dermatit baş göstermiş olabilir, alerjik bir reaksiyon oluşmuş olabilir, en sık görülen sebeplerden biri olan saçta kepeklenme oluşmuş olabilir. Rahatsızlık fazla meydana gelmişse bir dermatolog ile görüşerek asıl sebep bulunabilir ve çözüme kavuşturulabilir. 

Saç Derisine Nasıl Bakım Yapılır? 

Saç derisine özen gösterdiğinde, ışıl ışıl parlayan ve güçlü, çabuk kırılmayan, saç derisinde kaşıntılara sebep olan durumlarla karşı karşıya kalınmayan saçlara sahip olmak işten bile değil. Saçlarına bakım yaparken saç derisine de gerekli özeni göstermek istiyor, ancak saç derisine nasıl bakım yapılır tam olarak emin olamıyorsan endişelenmene gerek yok. Önemli olan saç tipinizi bilmen! Eğer ki varsa, saçında saç derisi problemlerini tespit etmen en öncelikli işin olmalı. Bundan sonrasında gerisi kolay. Saçına en uygun saç derisi bakım ürünleri sayesinde tam da istediğin bakımı rahatlıkla yapabilirsin. Saçların rahatlamasını sağlayan şampuanlar da oldukça etkili. Prozinc Normal Ve Yağlı Saçlar Için Şampuan kesinlikle memnun kalabileceğin bir ürün. 

  1. Saç derisinin ihtiyacına göre, saç derisinin temizliğine özen göstermelisin.
  2. Saç derisine masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırabilir, saç diplerini rahatlatabilirsin. 
  3. Kaşıntı ile baş gösteren kuruluk ya da diğer saç problemlerine karşı saç diplerinin rahatsızlık hislerinin yatışmasına uygun olacak şekilde saç diplerini nemlendirmelisin. Bade Natural Güçlendirici ve Besleyici Saç Bakım Yağı saç derini ferahlatacak. 
  4. Saç derisi serumlarını kullanarak saç dökülmesinin önüne geçebilir, saçlarınızın uzamasını hızlandırabilirsin.
  5. Sıkıntılı bir saç deriniz varsa, saç derisinde ciddi rahatsızlık hissine neden olan ve kimyasal içerikler ile yapılabilen perma, brezilya fönü gibi saç uygulamalarından da kaçınmak gerekecektir. 
  6. Kendi saç tipine ve saç derisinin mevcut durumuna uygun şampuan kullanmak hayati önem taşıyacaktır.
- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar