- Advertisement -

Saç Uzatan Saç Bakım Önerileri

Öne Çıkan Yazılar

Hayatında bir değişim istediğinde bir anlık kararla saçlarını kestirirsin fakat uzaması için belki de yıllarca uğraşırsın. Kısa saçlardan sıkıldığın anlar için kahramanın olması için saç uzatan saç bakım önerileriyle karşındayız. Saç kestirmek gibi anlık hareketle çözüm vermese de saçının normalden daha kısa bir sürede uzamasını sağlayacaktır. Hazırsan önerilerimize başlayalım.

Saç Uzatan  Saç Bakım Önerileri

  • Bakım Yağı Kullan

Saçlarını uzatmak isteyen herkesin yolu mutlaka saç bakım yağlarına düşmüştür. Sadece besleyici şampuan kullanmak yetmediği için yanında mutlaka bakım yağı da kullanılması gerekir. Bu sayede saçların kaybettiği gücü geri kazanarak daha sağlıklı bir şekilde uzayacaktır. Özellikle boyalı saçların mutlaka kullanmasını öneririz. Çünkü kimyasallardan dolayı saç fazlasıyla yıpranmaya uğrayacağı için sağlığını kaybeder. Bundan dolayı bakım yağı saçın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. Restorex Sağlıklı Uzama Etkili Onarıcı Bakım Saç Bakım Yağı bu süreçte sana yardımcı olacaktır.

  • Saçlarına Nazik Davran

Duş alırken ve tararken fark etmeden saçlarımızın hırpalarız. Hırpalanan saçlarda da kopmalar ve zayıflıklar meydana gelir. Saçlarının sağlıklı ve hızlı uzayabilmesi için duş alırken saçlarını birbirine dolayarak ve saç diplerini tırnaklarınla yıkamak yerine hafif masaj yaparak yıkamalısın. Bu masaj hareketleriyle saç diplerin uyarılacağı için saçın daha hızlı uzayacaktır. Aynı şekilde duş sonrası veya gün içinde saçını taramadan önce yumuşamasını sağlamak için mutlaka bakım spreyi kullanmalısın. Böylece saç köklerine zarar vermemiş olursun.

  • Vitamin Kullan

Saç serumu olarak bilinen bu serumları şampuanına karıştırıp kullanabilirsin. Alternatif yöntem olarak ise bir miktar doğal zeytinyağının içine bir ampul serumu boşaltarak saçına uygulayabilirsin. Bu biraz uzun zaman alan bir yöntemdir çünkü saçına sürdüğün yağı 4 saat boyunca saçında tutman gerekir. 10 günde bir uygulamalısın ve tabi ki düzenli kullanım sonrası beklenen sonucu elde edebilirsin. Bu süreçte sana Quality Life Ql Hızlı Saç Uzatma Serumu yardımcı olacaktır.

saç uzatan saç bakım önerileri

  • Kırık Saç Uçlarını Onar

Bildiğin gibi saçımız uçlardan uzar. Bundan dolayı kırık saç uçları saç uzamasını olumsuz etkileyen en önemli faktörlerden biridir. 45 günde bir bakım yapıp bu kırıkları sürekli temizlemen gerekir. Kırıklarını aldıramıyorsan Pantene Saç Bakım Serumu Anında Kırık Saç Uçlarını Onarıcı ile bu problemine çözüm bulabilirsin.

  • Yüksek Isıdan Uzak Dur

Düzleştirici, maşa ve yüksek ısılı kurutma makinesi saçlarının baş düşmanıdır. Çünkü yüksek ısı saç uçlarının zayıflamasına, kırılmasına ve kopmasına eden olur. Bu da saç uzatma sürecinde seni geriye iten etkendir. Bundan dolayı saç uzatma sürecinde bu üç etkenden uzak durmalısın.

 

Editör Notu: Bu süreçte bakım ürünlerinin yanı sıra beslenmene de dikkat etmeni tavsiye ederiz. Su tüketimi ve protein ağırlıklı besinler bu süreçte destekçin olacaktır.

Sen de saç uzatan saç bakım önerilerimize yeni maddeler eklemek istersen veya ürün önerisinde bulunmak istersen yorumlarımız sana sonuna kadar açık 🙂

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar