- Advertisement -

Saçlarını Denizden ve Güneşten Koruman İçin Öneriler

Öne Çıkan Yazılar

Güzel mi güzel cıvıl cıvıl yaz mevsimine girdiğimiz şu günlerde hepimiz bir tatil beldesine kaçmak isteriz. Fakat deniz, kum, güneş derken yıpranmış bir yapıyla karşılaşmaman için saçlarını denizden ve güneşten koruman için öneriler hazırladık. Umarım bu yazımız sana erken ulaşır. Hazırsan güçlü saç ve saç derisi için birkaç önerimize bakalım.

Saçlarını Denizden ve Güneşten Koruman İçin Öneriler

  • Denize Öncesi ve Sonrası Duş Al

Deniz suyunun tuzlu, havuz suyunun klorlu olduğunu biliyorsun. Tüm bu maddeler saçına zarar vereceği için suya girmeden önce duş alman gerekir. Duş alınca saçlarını gün içinde kullandığın bakım ürünlerinden arındırır ve kendine doğal bir koruma kalkanı oluşturmasını sağlar. Böylece tuzdan ve klordan çok fazla etkilenmemiş olursun.

Tabi ki saçlarını sadece bunlarla koruyamazsın. Deniz veya havuz sefasından sonra saçında tuz ve klor artıkları kalacaktır. Bunları ne kadar uzun süre muhafaza edersen o kadar çok zarar görür. Bundan dolayı yüzme sonrası mutlaka duş almalısın.

  • Saç Koruyucu Yağ Kullan

Sadece duş almak saçlarını zararlı etkenlere karşı korumaz. Hindistan cevizi veya Jojoba Yağı kullanarak saçına koruyucu katman oluşturabilirsin. Özellikle güneşin zararlı etkilerine karşı oldukça etkilidirler. Pantene Hindistan Cevizi Özlü Yağı plaja çıkmadan önce saçlarına uygularsan koruma kalkanın aktif olmuş olur.

  • Renk Koruyucu Bakım Spreyi Kullan

Çok heveslenerek boyadığın rengi güneş ve tuz karışımından dolayı değişime uğramasını istemezsin. Renk koruyucu bakım ürünü ise sana bu konuda yardımcı olacaktır. Urban Saf Hindistan Cevizi Yağı & Aloe Vera İçeren Renk Koruyucu Sıvı Saç Kremi ile sevdiğin saç renginin kaybını engelleyebilirsin.

  • Argan Yağı Kullan

Saçlarına sadece tatil öncesi değil tatil sonrası da bakmalısın. Tatil sonrası eve geldiğinde tatil sırasında yaptığın korumayı devam ettirmelisin. Bu süreçte sana Pantene Doğal Saç Bakım Serumu Argan Yağ Elixir yardımcı olacaktır. İçeriğindeki argan yağı koruyucu tabaka oluşturarak saçlarına yoğun bakım uygular.

saçlarını denizden ve güneşten koruman için öneriler

  • Şapka Tak

Bakım ürünleriyle uğraşamam duşu aldığım gibi sahile koşmak istiyorum diyorsan sana en güzel tavsiyemiz şapka olacaktır. Geniş alanlı bir şapka takarak güneşin saçlarına temas etmesini engelleyebilirsin. Üstelik yüzüne güneş vurmasını sevmiyorsan bu şapka senin için çok daha fonksiyonel bir hale dönüşecektir.

  • Saçını Topla

Saçlarımızın en çok yıpranan kısmı uçlarıdır. Zayıf saç uçları sağlıksız bir saç yapısında beraberini getirir. Saç uçların güneş vurdukça daha da zayıflaşabilir bundan dolayı saç bakım kremi uyguladıktan sonra bol bir örgü veya hafif bir topuz ile saç uçlarını ve saçının tamamını güneşten gizleyebilirsin.

  • Bone Tak

Yüzme yarışlarında sporcuların taktığı boneleri biliyorsundur. Dilediğin herhangi bir mağaza veya kırtasiyeden bulabileceğin bu boneyi havuza veya denize girmeden önce takarsan saçlarını zararlı etkenlerden tamamen korumuş olursun.

Güneş, deniz, kum, havuz… Hepsi çok güzel şeyler ama sağlıklı saçlar da çok güzel. Hiçbir teli ihmale gelmez. Saçlarını denizden ve güneşten koruman için öneriler yazımızı sevdiysen arkadaşlarınla paylaşmayı unutma ?

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar