- Advertisement -

Salisilik Asit İçeren En İyi Cilt Bakım Ürünleri

Öne Çıkan Yazılar

Son zamanlarda cilt bakımında en önemli trendlerden biri de asitler. Bu yazımda seninle birçok cilt tipi için başarılı sonuçlar veren salisilik asit ürünlerini inceledim. İşte en iyi salisilik asit içeren en iyi cilt bakım ürünleri!

Salisilik Asit İçeren En İyi Cilt Bakım Ürünleri

salisilik asit içeren en iyi cilt bakım ürünleri

  • Cosrx Yağlı Akneli Ciltler İçin Salisilik Asitli Temizleyici

İçeriğindeki bitkiler ve salisilik asit ile cildinizdeki ölü derileri, akneyi, yağı ve siyah noktaları söker atar. Sebum değesini kontrol altında tutarak cildi nemlendirir ve yatıştırır. %100 vegan ve Cruelty Free’dir. Avuç içinize bir miktar sıkın ve ılık su ile köpürtün ve dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. Bunu yaparken hassas bölgelerinize daha nazik olmaya dikkat edin. Ürünü cildinize uyguladıktan sonra ılık su ile yıkayıp soğuk su ile durulayın. Cildinizi havlu ile tampon hareketler uygulayarak kurulayın. Tahriş edici hareketlerden kaçının.

  • Herbaderm Superserum Salisilik Asit

İçeriğindeki %2’lik salisilik asit ile yağlı ve siyah noktalı cildinize derinlemesine temizlik sağlar. Ayrıca asitten gelen antibakteriyel özelliği sayesinde ciltteki bakteri birikimine engel olarak sivilcelenmeleri azaltır.

  • Vichy Normaderm Phytsolution Günlük Bakım Kremi

Yağlı ve sivilce eğilimi olan bir cildiniz varsa Vichy’nin günlük bakım kremi ile cildinizin kirlerden arınmasını sağlar. Cilt kusurlarınızın görünmesinde bir bariyer rolü üstlenirken aynı zamanda da cildinizin günlük nem ihtiyacını karşılar. Ciltte hızla emilen akışkan bir yapısı vardır. Günlük kullanıma uygundur.

  • Neutrogena Sivilce Karşıtı Salisilik Asit Cilt Bakım Seti

Visibly Clear Temizleme Jeli ile cildinizdeki sivilcelerle savaşırken yenilerinin oluşumunu engellemiş olursunuz. Cildinizdeki yağı, ölü derileri ve kiri söküp atar. Tıkalı gözenekleriniz içeriğindeki salisilik asit sayesinde temizlenir. Yağ içermez ve cildinizi derinlemesine nemlendirir. Günlük kullanım için uygundur.

  • ISANA Yüz Yıkama Jeli

İçeriğinde salisilik asit ve çinko içeren bu ürün sebum fazlalığı olan ciltler için özel olarak üretilmiştir. Sebum kaynaklı akne ve siyah noktaların fazlalaşmasını ve belirginleşmesini engelliyor. Cildinizi tahriş etmeden ölü derileri, fazla yağı ve gün boyu biriken kiri söküp atar. Bunları yaparken cildinizi tahriş etmez. Cildinizde gerilmeler meydana gelmez. 25 yaş üstü için ideal kılınan bu ürünü cildinize masaj yaparak uygulayın ve ılık su ile temizleyin. Sabah akşam olmak üzere günde 2 kere kullanmalısınız. Düzenli kullanım sonucu beklenen etkiyi görebilirsiniz. Ürün tamamen vegandır.

salisilik asit serumu

  • DOA Kozmetik Aha Bha Serum

İçeriğinde AHA ve BHA grubu asitlerden olan salisilik asit ve glikolik asit barındırır. Bu asitler sayesinde de cildinizin yenilenip canlı ve genç bir görünüm kazanmasını sağlar. Kuru ciltler için tasarlanmıştır. Serumdan 4-5 damla avcunuzun içine damlatın ve cildinize masaj yaparak uygulayın. 3-4 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın. Cildinizin alışması için 1 hafta 3 gün aralıkla kullanın. Daha sonra gün aşırı ve sadece geceleri kullanın. Kullanım sonrası birkaç gün karıncalanma hissedebilirsiniz. Normal bir durum olduğundan dolayı endişelenmeyin.

Uyarı: Ürünü kullandığınız süre zarfında ve kullanmayı bıraktığınızın 1 haftalık süreçte 50+SPF güneş kreminizi cildinize uygulamadan kesinlikle güneşe çıkmayın. Serin ve kuru yerlerde saklayınız.

Sen de eğer “Salisilik asit içeren en iyi cilt bakım ürünleri” listemize ekleme yapmak istersen yoruma ekleyebilirsin.

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar