- Advertisement -

Sarı Saçlar İçin Pantene Hair Biology Serisini İnceledik!

Öne Çıkan Yazılar

Sarı saçlar bakımı en zor olan saçlardır. Bu konuda artık hem fikiriz değil mi? Sarı saçlardaki en büyük sorunlardan biri olan turunculaşma, sarı saç tonunun değişmesi her sarı saçlı kadının derdidir. Bu konuda son yıllarda birçok ürünü piyasa da yer almaya başladı. (mor şampuan gibi ürünler gibi ) Bu şahane! Bugünkü yazımda Pantene’in bir süredir İngiltere’de geliştirdiği ve çok dikkat çeken, artık ülkemizde de olan Hair Biology serisinin sarı saçlar için turunculaşma karşıtı ürünlerini inceledik!

Pantene Hair Biology Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
Pantene Hair Biology Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan – Saç Kremi – Maske

Pantene Hair Biology Serisi İnceleme ve Yorumlarımız;

Pantene’in yurt dışında geniş bir ürün skalası bulunan Hair Biology serisinden ilk seri Türkiye’de geçtiğimiz ay satılmaya başladı. Reklam yüzü Nazlı Kayı olan bu serinin hedefinde sarı saçlara sahip olanlar var! Seride 3 ürün bulunuyor.

  1. Pantene Hair Biology Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
  2. Pantene Hair Biology Turunculaşma Karşıtı Saç Bakım Kremi 
  3. Pantene Hair Biology Sarı ve Gri Saçlar İçin Renk Canlandırıcı, Mor Şampuan Sonrası Maske
Seride öne çıkan içerikler; Jojoba yağı, Anti-Oksidanlar ve Pro-V karışımı

Boya sonrası sarı ve gri saçlarda istenmeyen turuncu ve sarı renk yansımaları olur. Ve zamanla oluşan bu renk değişimleri ve renk solmalarını yok etmek gerekir. Aynı zamanda kırık saç uçları da sarı saçlarda çok fazla karşılaştığımız bir sorundur.  Saçlarımızı sürekli boyayamayacağımıza göre bu noktada sarı saçlara özel hazırlanmış ürünlerden destek alabiliriz. Pantene Hair Biology turuncu karşıtı şampuan, saç kremi ve maskesi içindeki Pro-V, jojoba yağı ve antioksidan bileşenlerinden oluşan formülü ile boyadan kuruyan ve matlaşan saçlarını ve saç derini nemlendirir ve yumuşatır. Hair Biology, Pantene’in üreticisi tarafından saçın biyolojisine uygun olarak özel geliştirilmiş bir formüldür.

Sarı Saçlar İçin Turuncu - Mor Şampuan
Sarı Saçlar İçin Turuncu – Mor Şampuan

Pantene Hair Biology Turuncu Karşıtı Serinin Öne Çıkan Özellikleri

  • Sarı ve gri saçlar için mor diğer adıyla silver saç bakım ürünlerinden (şampuan, krem ve maske) oluşur,
  • Sarı ve gri saçların rengini canlandırır, parlaklaştırır
  • İstenmeyen turuncu yansımaları yok etmeye yardımcı olur
  • Kurumuş mat saç tellerine ipeksi yumuşaklık ve parlaklık kazandırır
  • %0 Paraben, Renklendirici ve Mineral Yağlar içermez.

Maskeler saça yoğun bakım yapmak için çok önemlidir. Mutlaka saçının ihtiyacına göre haftada 1-2 kez uygulamanda yarar var. Saç kremi ile aynı rutinde kullanmana gerek yok. Maskeyi uyguladığın günler saç kremini kullanmayabilirsin. İkisi birden çok ağır olacaktır.

Maske yoğun bakım yaptığı için saçındaki turunculuk, matlık, kuruluk ve cansız görünüme en iyi yanıt veren saç bakım ürünü olacaktır.

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar