- Advertisement -

Sivilceli Ciltler Nemlendirici Kullanabilir mi?

Öne Çıkan Yazılar

Akne herkesin başından geçen çok önemli bir cilt problemidir. Fark ettik ki çoğu insan “Sivilceli ciltler nemlendirici kullanabilir mi?” sorusunu soruyor. O zaman senin için bir şeyler yapalım dedik ve sorularına cevap vermeye çalıştık. Umarım memnun kalırsın. Hazırsan başlayalım.

Sivilceli Ciltler Nemlendirici Kullanabilir mi? (Akneli Ciltler Nemlendirici Kullanabilir mi?)

Nedense nemlendiricinin cildi yağlandırdığını ve bundan dolayı sivilce oluşumunun daha da tetiklendiği düşünülür. Fakat bu şehir efsanelerinden başka bir şey değildir. Çünkü nemlendiricilerin böyle bir etkisi olsaydı her ciltte aynı sivilcelenme yapardı ve kullanımı tavsiye edilmezdi. Fakat bildiğin gibi nemlendirici cilt bakım rutininin vazgeçilmez bir parçasıdır. Yani nemlendiriciden kaçmak için hiçbir sebebin yok.

Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Önerileri

Öncelikle sadece sivilceli cilde özel olmamakla beraber kesinlikle cilt tipine uygun nemlendirici kullanmalısın. Cildin ihtiyacından fazla nemi almamalıdır. Sivilce problemi yaşayan ciltler ise temizleme jeli – tonik – nemlendirici ve güneş kremi sıralaması doğrultusunda ilerlerse cildi için en yüksek verimi alabilir. Çünkü nemlendirici cildiniz için koruyu bir bariyer oluşturacağından dolayı önce cildin kirinden ve bakterilerinden arınmalı. Yoksa bakteriler cildinde hapsolarak daha büyük problemlere yol açar.

Nemlendiricini nasıl kullanman gerektiğini öğrendiğine göre ürün tavsiyemize geçebiliriz.

  • Neutrogena Visibly Clear Yağsız Nemlendirici

Yağlı ve sivilceli bir cilt için olmazsa olmaz bir nemlendiricidir. Cebinizin dostu bu krem hafif dokusu ile cildini pamuklara sarmalamış gibi hissettirir. Gözeneklerini tıkamadan tüm gün nemli kalmasını sağlar. Kolay ve hızlı emilir. Üstelik sivilce karşıtı etkenlere de sahiptir. Yani bir taşla 5-10 kuş vuruyoruz ? Yapman gereken tek şey günde iki kere cildine uygulamak. Memnun kalırsan sonsuza kadar kullanabilirsin ?

sivilceli ciltler nemlendirici kullanabilir mi

  • La Roche Posay Effaclar Duo+ Krem

Sivilceli cilde sahip olanlar için bir diğer önerimiz ise La Roche’den. Bir kutuda az miktarda bulunması haricinde herhangi bir eksiye sahip olmayan bu nemlendirici kremimiz sivilceleri giderir, sebum üretimini engeller ve tüm bunları yaparken gözeneklerini tıkamadan cildini nemlendirir. Tabi ki bir temizleyici ile beraber kullanmak daha kesin sonuçlar verecektir. Parmak ucuna fındık büyüklüğünde bir parça sıkarak cildine uygula. Alnına masaj yaparak diğer kısımlara ise hafif darbelerle uygula. Böylece emilim sağlanacaktır.

Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Maske

  • Vichy Mineral 89 Nem ve Güç Kaynağı Maske

Haftada bir uygulanan bu yüz maskemiz sadece sivilceli ciltler için değil her cilt tipi için uygun bir maskedir. İçeriğindeki Hyaluronik Asit sayesinde cildini nemlendirir. Üstelik cilt bariyerlerinin güçlenmesini de sağlar. Kullanımı haftada bir kez cilde uygulanmasıdır. 24 saat boyunca nem sağlar.

 

Bu yazımızda sivilcelerimizin olmasının nemlendirici kullanımına hiçbir şekilde engel olmaması gerektiğini anlatmaya çalıştık. Önerdiğimiz ürünleri kullandıysan ve beğendiysen veya farklı ürünler denediysen yorumlara yazmayı unutma.

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar