- Advertisement -

Siyah Nokta Yazı Dizisi 4: Siyah Nokta Bantları

Öne Çıkan Yazılar

Bugün sana evde maske hazırlamaya üşendiğin günlerinin kurtarıcısı olacak siyah nokta bantlarından ve temizleme aletlerinden bahsedeceğiz. Eğer doğal maske tariflerimizi okumak istersen Siyah Nokta Yazı Dizisi 3: Siyah Noktalar İçin Doğal Maske Tarifleri yazımızı okuyabilirsin. Hazırsan başlayalım.

Siyah Noktalar İçin Cilt Bakım Ürünleri

  • Rituel De Beaute Aloe Vera Siyah Nokta Bantları

Burun bölgesindeki siyah nokta,  yağ ve kire yapışarak o bölgeyi derinlemesine temizler. İçeriğindeki Aloe Vera ile cildine ferahlık da sağlar. Tüm cilt tipleri için uygundur. Paraben ve alkol içermez.

  • Vien Siyah Nokta Temizleme Bandı

Siyah nokta bantlarının mucizesine devam. İçeriğindeki aktif karbon teknolojisi ile cildindeki siyah nokta, kir ve yağı söker alır. Sebum oluşumuna karşı etkilidir. Üst düze emici özelliğinden dolayı diğer bantlara göre daha etkilidir.

siyah nokta temizleme bantları
siyah nokta temizleme bantları

  • İzla Akne Siyah Nokta Temizleyici 4’lü Set Paslanmaz Çelik Komedon Gümüş Komedon

İçinde 4 parça bulunan bu ürünle siyah nokta temizleme aletidir. Beyaz kafa, akne, leke ve sivilcelerini kolayca çıkarabilirsin. Öncelikle yüzünü temizleyip kuruluyorsun ki açılan yerlere veya oluşabilecek yaralar mikrop kapmasın. Daha sonra bir pamuğa alkol döküp kullanacak olduğun aleti dezenfekte ediyorsun. Her parçanın dibinde aynı yuvarlaktan vardır. Onunla siyah noktalarına hafifçe baskı uyguluyorsun ki yuvalarından biraz dışarı çıkabilsinler. Daha sonra her parçada siyah noktanı çıkarmada sana en çok yardımcı olacak olan ucu seçip siyah noktayı yuvasından alıyorsun. Bunları yaparken kesinlikle cildini yaralamamaya çalış ve işlem bitince cildini de aleti de dezenfekte et.

  • Tineke Burun Siyah Nokta Cilt ve Yüz Temizleyici Temizleme Fırçası

Bu temizleme fırçası siyah nokta ve uygulanan bölgedeki ölü derilerin temizlenmesini sağlar.  Hem derinlemesine temizlik amaçlı hem cildinin kayganlaşmasını sağlamak amaçlı yüz yıkama veya peeling ürünleri ile kullanırsan daha etkili sonuçlar elde edersin. Kullanacak olduğun ürünün kullanım sıklığına bağlı olarak kullanabilirsin.

 

  • Polosmart Psc90 Yüz Bakım Seti Siyah Nokta Temizleme Cihazı

Son zamanların en trend teknolojisi vakumlu siyah nokta araçlarını duymuşsundur. Herhangi bir güç kullanmadan cildindeki siyah noktaları söküp alıyor. Tabi ki bu ürünün de kendine ait kullanım standartları var. Uygulamayı yapabilmek için gözeneklerinin açık olması gerekir. Duş, buhar banyosu veya nemli ve sıcak bir havluyla gözeneklerini genişletebilirsin. 3 farklı modundan senin cilt tipine en uygun olanını seçebilirsin. Cildinin zarar görmemesi için aynı noktaya 2 saniyeden fazla tutmamalısın. Kullanım sonrası yüzünü ılık su ile yıkayabilirsin. Temizleme başlığını yıkamayı da unutma. Ciltteki problemlere göre tasarlanmış 6 adet temizleme başlığı vardır.

-Elips Dairesel Başlık: Kıvrımlı yapıya sahiptir. Bu sayede akne ve siyah noktaları temizler.

-Mikro Kristal Başlık: Hassas ciltler için tasarlanmış kristal yapılı bir başlıktır. Derinlerdeki siyah nokta ve akneleri temizler.

-Büyük Dairesel Başlık: Burun çevresi ve çene etrafındaki siyah noktaları temizlemek için tasarlanmıştır.

-Orta Dairesel Başlık: Siyah nokta, akne ve yağın emilmesini sağlar.

-Küçük Dairesel Başlık: Güçlü vakum özelliği ile derinlemesine temizlik sağlar. Fakat hassas ciltler için tavsiye edilmez.

-Mini Dairesel Başlık: Burun kenarındaki siyah noktalar için tasarlanmıştır. Hassas ciltler için uygun değildir.

 

Gördüğün gibi siyah noktalarla boğuşmak sandığın kadar zor değil. Siyah nokta bantları ile sadece 5 dakikada bile problemlerini azaltabilirsin. Yapman gereken tek şey sana en uygun olan ürünü seçmek ve deneyimlerini yoruma yazmak. ?

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar