- Advertisement -

Siyah Nokta Yazı Dizisi 2: Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Öne Çıkan Yazılar

Siyah nokta dosyamızın bir sonraki konusuna geldik. Bugün sizlerle siyah noktalarımızın oluşum sebeplerinden yola çıkarak “Siyah Noktalar Nasıl Geçer? ” sorusuna çözüm önerileri üreteceğiz. Dilerseniz bir önceki yazımızı okuyarak öncelikle siyah nokta ile tanışabilirsiniz. Yazıyı zaten okudum diyorsanız buyurun çözüm önerilerimizi bulalım.

Siyah Noktalar Geçer Mi?

Evet geçer. Eskiden kadınların baş belası olan kıllarımız artık birkaç seans lazer sonrası tamamen hayatımızdan çıktı. İşte gelişen teknolojinin sevdiğim taraflarından biri daha; artık lazer ile siyah noktalarınızdan tamamen kurtulabilirsiniz. Fakat siyah noktanın kesin ve net çözümü olarak elimizde şimdilik lazer işlem var. Belki ilerde bilim adamları düşünce gücüyle siyah nokta yok etme metodu geliştirirse hiç hayır demem en önde yerimi ayırtırım.  ? Neyse şakayı bir kenara bırakalım ve hem kalıcı hem de geçici çözümlerimizin neler olduğunu inceleyelim.

Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

  • Yüzünüzü yıkayın: Gece uyku sırasında ve gün içinde cildimizde biriken tüm yağları ve kiri cildinizden atmak için sabah ve akşam yüzünüzü mutlaka yıkayın. Çünkü cildinizde biriken kir ve yağlar gözeneklerinize dolarak siyah nokta artışına sebep olur. Cilt tipinize uygun bir temizleyici ile cildinizi güzelce yıkayın ve arındırın. Yağlı bir cilde sahipseniz La Roche Posay Effaclar Yüz Temizleme Jeli ile yüzünüzü günde iki kere yıkayarak akne ve siyah nokta oluşumu ile rahatça mücadele edebilirsiniz. Hatta Propionibacterium acnesbakterilerini öldüren antibakteriyel yüz temizleme jeli de kullanmanız size artı kazandıracaktır.
  • Ne Kadar Az Yağ O Kadar Temiz Cilt: Ciltteki yağ siyah nokta ve sivilce gibi birçok problemin oluşumuna sebep olur. Eğer yağ bazlı kozmetik ürün veya cilt bakım ürünü kullanırsanız bu problemi tetiklemiş olursunuz. Bundan dolayı mümkün oldukça su bazlı ürünler kullanarak cildinizdeki yağ oranını dengede tutun.
  • Peeling Yapın: Peeling cilt bakımlarımızın olmazsa olmazlarındandır. Cildinizin ölü derilerden arınıp nefes almasını sağlar. Missha Ölü Deri Arındırıcı Aydınlatıcı Pirinç Peelingi siyah noktalarınızla mücadelenizde size çok yardımcı olacaktır.

siyah noktalar nasıl geçer

  • Temizleme Bandı Kullanın: Eczane veya marketten bulabileceğiniz temizleme bantları ile siyah noktalarınızı temizleyebilirsiniz. Nemli cildinize bandı yapıştırıp 5 dakika bekledikten sonra yavaşça çekin. Cildinize yapışan bant siyah noktaları gözeneklerinden çekip alacaktır. Bandı kullandıktan sonra cildinizi tonik ile temizlerseniz boşalan gözeneklerin yeniden kir ile dolmasını önlemi olursunuz.
  • Uzmanlara Başvurun: Cilt bakım uzmanlarının kullandığı özel siyah nokta temizleme aleti vardır. Halka şeklindeki yapısı ile gözeneklerde açıklık oluşturarak siyah nokta oluşumuna sebep olan yapıyı söküp alır.
  • Mikrodermbrazyon Deneyin: Cerrahi ve lazer işlemler kullanılmadan cildin soyulması işlemidir. Bir cilt bakım uzmanı pütürlü bir yapı ile cildinizi zımparalar. Böylece siyah noktalarınızı gözeneklerinden çıkarır. Böylece hem siyah noktalarınız giderilmiş olur hem de sebep olduğu tıkanmalar ortadan kalkmış olur.
  • Lazer ve Işık Terapisini Deneyin: Siyah noktalarla mücadelede kesin çözüm üreten maddemize geldik. Öncelikle bu işlemin kesinlikle bir uzman tarafından yapıldığını belirtelim. Öncelikle lazer uygulanacak bölgeye ısıyı hissetmemesi için uyuşturucu bir krem sürülür. Daha sonra kıl kökünü hedef alarak tüm siyah noktaların üzerine lazer işlem uygulanır. Isıyla temas eden oksitlenmiş madde ya yanar ya da buharlaşır. Böylece siyah noktalarımızdan kurtulmuş oluruz.

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar