- Advertisement -

Tümüyle Kore Cilt Bakımı Aşamaları

Öne Çıkan Yazılar

Kore cilt bakımı aşamaları deyince şöyle bir kaldığını biliyoruz. Gözünde kocaman bir dağ canlandı fakat canlanmasın. Çünkü ne hayatında duymadığın terimlerle karşılaşacaksın ne de seni yoran ekstra işlemlere maruz kalacaksın. Her zaman yaptığın şeylere ufak değişiklikler katarak devam etmeye hazırsan başlayalım.

Kore Cilt Bakımı Aşamaları

10 adımdan oluşan bu basit ve bilindik rutinin nasıl gerçekleştiğini anlatacağız. Her maddenin nasıl uygulandığını anlatırken bir yandan da tavsiye ürünlerimizden bahsedeceğiz. İşte Kore Cilt Bakımı…

  • Yağ Bazlı Temizleyici

Bir cilt bakımı rutininden bahsediyorsak ilk adım tabi ki temizleyici olmalı. Cildindeki ölü derileri ve kiri temizlemezsen uyguladığın işlemlerin çoğu sadece zaman kaybına girer. Kore cilt bakımında da bu kural çiğnenmedi ilk aşamaya ve kuru cilde masaj yaparak uygulandıktan sonra ılık suyla durulanan yağ bazlı temizleyiciyi koydu. Bu aşama için ürün önerimiz Kore’ye ait bir bakım ürünü olan Beauty Of Joseon – Radiance Cleansing Balm (Yağ bazlı temizleyici balm)’dır. Bu balm sayesinde ilk aşamayı tamamlamış olursun.

kore cilt bakımı aşamaları

  • Su Bazlı Temizleyici

İlk aşamanın ardından ciltte kalabilecek kirin tamamen arınabilmesi adına gerçekleştirilen bir adımdır. Bu aşamada sana yine Kore markası olan Cosrx Low pH Good Morning Gel Cleanser yardımcı olacaktır.

  • Peeling

Cilt temizliğinin son aşaması olan peeling ile ölü derileri cildinizden tamamen uzaklaştırmış olursunuz. Kore Bakımı’nın son temizlik hamlesinde ise By Wishtrend Acid Duo Nazik Peeling Etkili Jel’i öneriyoruz. Cildin tamamen arındığına göre sırada bakım var

  • Tonik

Derinlemesine temizlik sonrası cildinin tüm gözenekleri açık ve hassasiyeti çok yüksektir. Bundan dolayı cildini bakıma hazırlamalısın ve tonikler bu iş için ideal birer kahramandır. Some By Mi – Aha Bha Pha 30 Days Miracle Toner ile Kore cilt bakım rutininin bakım aşamasına başlamış olursun. İçeriğindeki asitler sayesinde gözeneklerin sıkılaşarak cildin nemlenecektir.

  • Esans

Tonik sonrası hücre yenilenmesi için uygulanması gereken önemli bir adımdır. Cosrx Salyangoz Ekstreli Esans ile cildin bu aşamada yenilenmeye başlar ve dış etkenlere karşı koruyucu bariyer oluşturur. Cildin esnek bir forma kavuşur. Oluşan nem bariyeri sayesinde cildin neme doyar.

  • Serum

Bu aşamada serumun onarıcı özelliğini kullanarak cildinin hasarlarını onarmasını sağlıyor. Rutinimize tabi ki Kore markalarıyla devam ediyoruz. Sıradaki ürünümüz Klairs – Freshly Juiced Vitamin C Serum. C vitamini ile donatılmış bu serum ile cildindeki yaşlanma belirtileri giderilecektir.

  • Maske

Eveettt sıra bir cilt bakımının olmazsa olmazına geldi. Maskeler bizim için olmazsa olmaz bir rutindir. Kore bakımında bu aşamada kağıt veya sürülebilir bir maske kullanarak cildinizin nemlendirilmesine devam etmeniz sağlanır. Skinfood Egg White Pore Gözenek Maskesi ile genişlemiş gözeneklerini küçülterek rahatlatır ve aşırı sebum oluşmasını önler.

  • Göz Kremi

Tüm yüzümüzün bakımını yaptığımıza göre sıra göz çevremize geldi. Klairs – Fundamental Nourising Eye Butter ile kazayağı, kırışıklık ve ince çizgilerden kurtulacaksın.

  • Nemlendirici Krem

Son  aşamalara gelindiğinde nemlendirme işlemini elden yine bırakmıyoruz ve Chamos Repair Cica Centella Cream ile cildinin nemlendirme işlemini tamamlamış oluyorsun.

  • Güneş Kremi

Tüm bakım aşamalarının korunarak olumlu sonuçlar verebilmesi için güneş kremi şart. Özellikle güneş ışınlarının sebep olduğu yaşlanma ve lekelenmeyle başa çıkmanı sağlar. Mizon UV Sun Protector Cream Spf 50+ Pa+++ Nemlendirici Yatıştırıcı Güneş Kremi tüm beklentilerini karşılayacaktır.

Kore cilt bakımı aşamalarında fark ettiysen hep Kore markaları kullandık. Bunun sebebi ise Kore ürünleriyle gerçekleştirilen bu aşama sana daha net bir sonuç verecektir. Her gün bu 10 adımı gerçekleştirmek sana çok zor gelecektir. Zaten her gün 10 adımı da uygulamana gerek yok. Örneğin dışarı çıkmadığın bir gün güneş kremi kullanmana gerek yok. Bu adımları cildinin ihtiyacına göre eksiltebilirsin. Peelingi haftada 3-4 kere yapman yeterli olacaktır. Asıl mantığı bozmadan cildinin ihtiyaçlarına göre kendine bir düzen oturtabilirsin. Hangi ürünlerin ne amaçla kullanıldığını fazlasıyla açıklamaya çalıştık. Buna göre de ihtiyaçlarını belirlemen kolaylaşacaktır.

Gördüğün gibi Kore Cilt Bakım’ı deyince bir durum düşünmene gerek yokmuş. Aslında hepsi zaten uyguladığın (ya da uygulamaya üşendiğin) bakım aşamalarıymış. Sen de bu bakım aşamalarını deneyerek elde ettiğin sonuçları yorumlara ekleyebilirsin.

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar