- Advertisement -

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Öne Çıkan Yazılar

Doğru bir cilt bakımı yapabilmek, sağlıklı bir cilde sahip olmak için öncelikle kişinin cilt tipinin ne olduğunu bilmesi gerekir. Aksi halde, cilt tipini bilmeden kullanılan bakım ürünleri maalesef ki beklenen etkiyi yaratmayacaktır. Cilt tipleri içerisinde yer alan ve oldukça yağlı olması nedeniyle bu fazlalık yağdan arındırılması gereken yağlı ciltler için yağlı cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun cevabını merak edenleri fazla bekletmeyelim. İşte, yağlı ciltler için cilt bakım önerileri

yağlı cilt

Yağlı Cilt Nedir?

Yağlı ciltler, normal ciltlere göre yağ dengesi fazla olduğundan parlayan ciltlerdir. Gözenekler daha geniştir. Kuru ciltlerde pek de görülmeyen siyah nokta ve akne problemleri yağlı ciltlerde en çok görülen cilt sorunlarındandır. Yağlı ciltleri normal bir düzene getirebilmek adına yağlı cilt için nemlendirici seçimi ve daha pek çok kişisel bakım ürünü büyük önem arz eder. Aksi halde ciltteki yağlanmayı arttırabilirsiniz. Siz siz olun, yağlı bir cilde sahipseniz mutlaka kişisel bakım ürünlerinizi iyi araştırmadan almayın. 

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Her cilt tipinde olduğu gibi, yağlı ciltlerde de cilt bakımının en önemli basamağı cildin temizlenmesidir. Bu nedenle, yağlı cilt için temizleyici seçimi yapılacaksa, yağlı cildin için CeraVe Normal Ve Yağlı Ciltler Için Seramid Içerikli Köpüren Temizleyici sana önerebilecekler içerisinde köpük formdaki temizleyicilerden… Eğer ki köpük formu sevmiyorsan, Bioderma Karma ve Yağlı Ciltler İçin Yüz Temizleme Solüsyonu Sebium H2o tonik formdaki temizleyici beğeneceğine eminiz. Ayrıca bu ürün Trendyol’da indirimde olduğundan daha uygun fiyata iyi bir ürün almış olacaksın. 

Yağlı Cilt İçin Nemlendirici Seçimi

Cilt ne kadar yağlı olursa olsun, cildini temizledikten sonra nasılsa benim cildim yağlı, nemlendirici sürmeyeyim diye aklından geçirmemelisin. Cildini her gün düzenli şekilde nasıl temizlemen gerekiyorsa, aynı şekilde nemlendiricini de sürmen, hatta düzenli aralıklarla yağlı ciltler için maske seçenekleri arasından sana uygun olanını bulup mutlaka uygulamalısın. Zaten düzenli şekilde bu ürünleri kullanırsan, belli bir zaman sonra cildinin daha az yağlandığına şahit olacaksın. Bunun için sana önerebileceğimiz SVR Karma ve Yağlı Ciltler için Krem – Sebiaclear Active Creme nemlendirici ile Clarins Yağlı Ciltler Için Yüz Maskesi senin de beğeneceğin ürünlerden olacağına eminiz. 

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar