- Advertisement -

Yüz Temizleme Cihazları Hakkında Her Şey

Öne Çıkan Yazılar

Cildin için yapabileceğin en iyi yatırım ona iyi bakmaktır. Yüz temizleme cihazları da tam da bu amaca hizmet ediyor ve bugün yüzlerce modellerini görüyoruz. Biz de piyasada yer alan ve öne çıkan yüz temizleme cihazlarını inceledik! Bu cihazları nasıl kullanacağını, uygun fiyatlı ve performansı yüksek ürünleri, pahalı ve yüksek vaatler de bulunan ürünlerin hepsi hakkında bu yazıda fikir sahibi olabilirsin!

Yüz Temizleme Cihazı Nedir? Ne İşe Yarar?

Yüz temizleme cihazları son yıllarda çok daha fazla önem kazandı. Genellikle hepsinin ortak vaadi derinlemesine yüz temizliği olsa da gerek kullandıkları teknoloji gerek de bu cihazları nasıl kullandığınıza göre cihazlardan alacağınız performans değişiyor.

Bu yüz temizleme cihazlarının öncüsü olarak aslında Clinique ve Foreo markalarından bahsedebiliriz. Cilinique’in çıkardığı fırça şekilde döner başlıklı yüz temizleme cihazının ( fırçasının) ardından şarjlı çalışan ve sadece avuç içine yerleşebilecek büyüklükte olan yüz temizleme cihazları sunan Foreo ile tanıştık. Şu an piyasada bu ürünlere benzer ancak ürün kalitesi ve kullanım tarzı olarak pek çok yüz temizleme cihazı bulabilirsiniz.

Yüz Temizleme Cihazları Ne İşe Yarar?

Temelde amacı temizleme gibi gözükse de aslında birçok kullanım amacı var.

  1. Derinlemesine temizlik
  2. Ölü derilerden arınma
  3. Titreşim vererek kan dolaşımını hızlandırma
  4. Cildi canlandırma
  5. Serum ya da kremlerin daha iyi emilmesini sağlama
  6. Gözeneklerden Arınma
  7. Masaj etkisi

En İyi 5 Yüz Temizleme Cihazı

Inface Xiaomi Yüz Temizleme Cihazı

En İyi Yüz Temizleme Cihazları İnceleme Yazısı
En İyi Yüz Temizleme Cihazları İnceleme Yazısı

CiltBakimOnerileri.com editörleri olarak fiyatına göre performansı en iyi yüz temizleme cihazlarının başında Xiaomi’nin Inface Sonic yüz temizleme cihazı geliyor. Farklı titreşim seviyeleri, silikon kalitesi ve uzun süren kullanım süresi bakımından oldukça başarılı.

Cihaz üzerinde 3 farklı incelik ve büyüklükte silikon noktalar bulunuyor. Bunlar elinize aldığınızda ne fark edecek dedirtebilir ancak hareketli olan bu cihazı yüzünüzde gezdirirken inanın o silikon uçlarının çapları çok fark ediyor. Bu sebeple tek yüzde farklı büyüklükte uçlar olmasını biz çok sevdik.

Şarj süresi çok önemli çünkü tam cildinizi temizleyeceğiniz ya da serumunuz üzerine masaj yapacağınız sırada sürekli şarja takmak sizi o an cihazdan soğutabilir. Xiaomi Inface yüz temizleme cihazı 400mAh bataryaya sahip olup, bu cihazları aralıksız 2 saat, ortalama günlük 5 dakikalık kullanımla 20-25 güne kadar tek şarjla kullanabilirsiniz.

Xiaomi Inface Yüz Temizleme Cihazını İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın!

Foreo Yüz Temizleme Cihazları Gerçekten Parasını Hak Ediyor mu? Kullananlar Memnun mu?

En İyi Yüz Temizleme Cihazları İnceleme Yazısı
En İyi Yüz Temizleme Cihazları İnceleme Yazısı

Öncelikle Foreo’nun bu işin öncülerinden olduğunun altını çizelim. Bir İsveç yapımı ve cilt temizleme ve bakım cihazları üzerine uzmanlaşmış bu marka harika ve kendi özel teknolojisine sahip. Türkiye’de ve dünyada aynı zamanda bu alandaki en pahalı cihazlara sahip.

Foreo Luna serisi ile farklı tarzlarda ve özelliklerde cilt temizleme cihazı üreten marka aynı zamanda Foreo UFO serisi ile cilde maske yapark

en de farklı deneyimler yaşamanızı sağlıyor.

Bu kadar yüksek fiyatı hak ediyor mu derseniz, sahip olduğu teknoloji, inovasyon ve malzeme kalitesi için kesinlikle evet diyebiliriz. Hepsinin ortak noktası titreşim ve silikon malzeme gibi gözükse de buna aldanmamak lazım. Hangi cilt tipinden olursanız olun tüm ciltler hassastır. Bu sebeple yüzümüze değen her şeyin kalitesi çok önemlidir. Foreo’nun silikon malzemesi hipoalerjiktir. Ancak Foreo’ya bütçesi yetmeyenlerin diğer cihazlardan da mutlaka doğru kullanımda oluşturulan cilt bakım rutiniyle sonuç alacağını söyleyebiliriz. Ancak cilt bakımına meraklıysanız, cilt bakım ya da güzellik merkezlerine sıkça gidip bakım yaptırıyor ve bu işe bütçe ayırıyorsanız Foreo kesinlikle evinizde eşsiz bir bakım ritüeli oluşturmanızı sağlar. Firma zaten spa deneyiminin, profesyonel cilt temizliğinin altını birçok mesajında çiziyor. Bizce de Foreo hepsinden gerçekten de üst seviyede.

Miniso Cilt Temizleme Cihazı Yorumlar ve İnceleme

En İyi Yüz Temizleme Cihazları Kullananlar & Yorumlar
En İyi Yüz Temizleme Cihazları Kullananlar & Yorumlar

Ergonomik eğri tasarımı sayesinde diğer cihazlardan biraz daha farklı görünüme sahip olan Miniso Yüz Temizleme Cihazı mükemmel cilt rahatlığı için dayanıklı silikon malzemeden üretilmiş. Uluslararası IPX7 derecesine göre su geçirmez (30 dk boyunca 1 m derinliğindeki suya daldırmaya dayanıklı) olduğundan banyoda güvenli bir şekilde kullanmanızı sağlar. Çift taraflı olduğu için bir tarafı daha ince ve yumuşakken, diğer tarafı daha kalın ve serttir. Bu sayede farklı hassasiyetteki cilt tipleri için oldukça uygun. Ürünün özellikle arka tarafını nemlendirici ile birlikte kullanılmasını öneriyorlar ki biz de serum ve nemlendirici sürseniz bile bu cihazlardan destek almanız taraftarıyız. Çünkü daha yüksek emilim olmasını sağlıyor. Kolayca ayarlanabilen 8 farklı titreşim frekansı bulunuyor, bu gerçekten iyi. Yüzünüzün farklı alanlarında şiddeti ayarlamak çok keyifli olacaktır. Özellikle göz çevresinde hafif hareketler yeterli olur. Bir bölgede 15 saniyeden fazla olmamak üzere tüm yüzünüze 3 dakikadan fazla kullanmamanızı tavsiye ederiz. Günlük kullandığınız jel ya da köpük temizleme ürünleriyle kullanabilirsiniz. Parçacıklı peeling ürünleriyle kullanılmamasını tavsiye ederiz. Parçacıklı peeling ürünleri zaten çok ufak olsalar bile cildi fark etmeden çizerler. Bu tarz cihazlarla bu ürünleri kullanmaktan kaçının derim.
Yeri gelmişken bu cihazlardan birini satın alırsan evde bir cilt bakım rutini oluşturmana katkısı olacaktır. Bu konuda yazdığımız Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? yazımıza buraya tıklayıp göz atabilirsin! 

Uygun Fiyatlı Cilt / Yüz Temizleme Cihazları Markaları: Forever, Rossclean ve diğer markalar

En İyi Yüz Temizleme Cihazları İnceleme Yazısı
En İyi Yüz Temizleme Cihazları İnceleme Yazısı

Özellikle Trendyol ya da HepsiBurada gibi pazaryerlerinde benzer birçok tasarıma ve uygun fiyatlara sahip yüz temizleme cihazları bulabilirsiniz. Bunların genellikle çoğu birbirine çok benzerdir çünkü Çin’de üretilern fabrikadan bu ürünler farklı markalama ile karşımıza çıkan. Çin’de üretildikleri için kötü ya da kalitesiz gibi bir algı olmasın anca sahip oldukları malzeme ve teknolojiden bilinen markalar kadar başarı beklemek için sıkı araştırma ve inceleme yapılması gerekir.
Peki bu uygun fiyatlı yüz temizleme cihazlarını almalı mıyım, işe yarar mı? derseniz cihazlardan ne beklediğinize bağlı. Zaten tanecikli yapıda silikon başlıklarından oluştukları için ister istemez cildinizde temizlik sonrası bir rahatlama pürüz giderme sağlayacaktır. Yine titreşim yaptıkları için kan dolaşımınızı hızlandırabilir. Ancak bu arada cildinize bu ürünleri yanlış uygulamanızda ya da titreşim oluyor diye çok tutmanızda yüzünüze bastırmanızda zarar verebilirsiniz. ( Bu bi bakıma tüm cihazlar için aslında geçerli, doğru kullanım çok önemli.) Uygun fiyatlı yüz temizleme cihazlarında en ayırt eden özellik kullanılan malzemenin kalitesidir. Yüzünüze sürdüğünüz için kalitesiz silikon malzeme hassasiyet, sivilce ya da egzama gibi sonuçlar doğurabilir. Bu sebeple malzeme kalitesinden emin olduğunuz markaları tercih etmekte yarar var.

Yüz Temizleme Cihazlarını Hangi Cilt Tipleri Kullanabilir?

Bu cihazlar araştırılırken genellikle benim cildim sivilceli bana uyar mı, benim cildim de gözenek çok gözeneklerim daha büyür mü gibi cilt tipi bazlı sorular aklınıza geliyor olabilir.
Yüz temizleme cihazları kullanım durumuna göre hassas ciltli kişilerin bile tercih edebileceği özellikteler. Tabii doğru ve kaliteli markayı seçmek kaydıyla..
Eğer rosea ya da cildinizde egzama varsa bence mutlaka dermatolog eşliğinde bu ürünlere başvurun. Yüz temizleme cihazları bir bakıma mekanik eksfoliasyon ( peeling ) sağladığı için bu cilt yapılarında kişilerde sorunların farklı hal almasına sebep olabilir.

Yüz Temizleme Cihazları ile Hangi Bakım Ürünlerini Kullanabilirim?

Yüz temizleme cihazları ile en sık kullanacağınız ürünler cilt temizleme köpükleri ve jelleridir. Bu cihazlarla mükemmel çalışırlar ve iyi bir bakım ürünü seçtiğinizde bu cihazla etkisini daha da iyi görebilirsin. Yine temizleme sonrası nemlendirici ya da serumunuzu sürerken de bu cihazları kullanabilir, daha iyi emilmelerini sağlayabilirsin. Kağıt maske yaptıktan sonra ciltteki kalıntıları yedirmek için de bu cihazlardan iyi bir performans alabilirsin. Ben bu yolu da çok seviyorum <3
Buraya kadar okuduysan artık yüz temizleme cihazları hakkında gerekli bilgilere sahip olduğunu biliyoruz. Cildinize güzel ve iyi bak!

 

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Editör Önerisi

Son Yazılar